Czego obawia się Aleksandra Kisio?

Trwa 8. edycja kampanii Dotykam=Wygrywam, której głównym celem jest promocja profilaktyki raka piersi. Ambasadorka kampanii - Aleksandra Kisio, wyznaje, że jest w grupie podwyższonego ryzyka zachorowania.

Z okazji Europejskiego Dnia Walki z Rakiem Piersi, Aleksandra Kisio nawołuje inne osoby do poważnego podejścia do kwestii dbałości o własne zdrowie oraz regularnych badań. Aktorka promuje kampanię ,,Dotykam=Wygrywam”, której obecna – ósma już edycja, trwa przez cały październik. Kampania, jak napisała Kisio we wpisie na Instagramie, propaguje prewencję raka piersi:

,,Dzisiaj, odbędzie się oficjalna konferencja inaugurująca 8. edycję kampanii Dotykam=Wygrywam propagującej profilaktykę raka piersi i noszenie dobrze dopasowanego biustonosza, której po raz kolejny mam zaszczyt być ambasadorką. Kampania rusza już dziś i zbiera fundusze na wsparcie działań fundacji charytatywnych. Więcej na www.dotykamwygrywam.pl”

Aleksandra Kisio wyznała mediom, iż sama jest w grupie podwyższonego ryzyka zachorowania na nowotwór, ponieważ jej babcia zmagała się z rakiem piersi. Z tego powodu nie bagatelizuje tej sprawy i regularnie wykonuje mammografię. Ważną i konieczną czynnością jest dla niej również samobadanie, dzięki któremu może szybko wyczuć, czy w jej piersiach nie zachodzą jakieś niepokojące zmiany. Aktorka zachęca wszystkie kobiety do tego, żeby znalazły czas na profilaktykę, ponieważ może ona uratować im życie.

– Zdecydowałam się wziąć udział w akcji „Dotykam=Wygrywam” po raz ósmy. Moje zdrowie i zdrowie kobiet w Polsce jest dla mnie bardzo ważne. Jestem obciążona genetycznie, moja babcia miała raka piersi, z którego wyszła obronną ręką właśnie z racji tego, że był bardzo wcześnie wykryty i dlatego bardzo, bardzo zależało mi na tym, żeby być w tej akcji – mówi agencji Newseria Aleksandra Kisio, aktorka.

Aktorka apeluje do wszystkich kobiet, by zadbały o swoje zdrowie i regularnie wykonywały badania profilaktyczne. Nowotwór wykryty we wczesnym stadium może być bowiem całkowicie wyleczalny.

– Kobiety mają bardzo dużo obowiązków i rzadko myślą o sobie, o swoim zdrowiu. A druga sprawa jest taka, że po prostu kobiety się boją, że rzeczywiście coś wykryją, no i to będzie wyrok. Natomiast to nie musi być wyrok, to może być początek drogi, która spowoduje, że zmienimy swoje życie i będziemy inaczej na nie patrzeć. I pamiętajmy o tym, że zmiana wykryta w bardzo wczesnym stadium i usunięta nie musi być właśnie wyrokiem – mówi Aleksandra Kisio.

W ramach akcji „Dotykam=Wygrywam” trwa też zbiórka starych biustonoszy do reCYClingu.

– Przez cały październik mamy wspaniałą akcję reCYClingu, możemy oddać ten nasz zużyty, zniszczony czy niedopasowany biustonosz i to nie tylko chodzi o rozmiar, ale one się rozciągają, czasami fiszbiny im wypadają, więc trzeba się pozbywać tych starych, nie do końca nadających się do używania biustonoszy i kupić nowy, nawet jeden, ale porządny – mówi Aleksandra Kisio.

Czego obawia się Aleksandra Kisio? Foto. Instagram aleksandrakisio_official

Wpis znaleziono dzięki:

- „Dotykam=Wygrywam”

- Aleksandra Kisio

- Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi