Dlaczego warto zdecydować się na elektryczne grzejniki łazienkowe?

Ciepło w łazience to konieczność dla zapewnienia optymalnego komfortu użytkowania. Właśnie w tej przestrzeni trzeba stworzyć wręcz jak najlepsze warunki, aby można było z niej wygodnie korzystać podczas kąpieli lub wykonywania innych zabiegów pielęgnacyjno-kosmetycznych

Dlaczego warto zdecydować się na elektryczne grzejniki łazienkowe?

Istnieje wiele rodzajów ogrzewania, które można wykorzystać w łazienkach. Które z nich sprawdzają się najlepiej? O tym opowiemy poniżej.

Jaka temperatura musi być w łazience?

Powiedzieliśmy, że w łazience powinny panować prawdziwie cieplarniane warunku i częściowo trzeba to rozumieć dość literalnie. W tej części domu musimy bowiem zadbać o to, żeby temperatura była o 2-3 stopnie wyższa niż w innych pomieszczeniach. Optymalna wartość to około 22-23 stopnie.
Co dzięki temu zyskujemy? Przede wszystkim ograniczamy dyskomfort termiczny, którego każdy choć raz doświadczył, wychodząc z wanny lub spod prysznica. Ma to fundamentalne znaczenie zwłaszcza w domach, w których mieszkają małe dzieci, szczególnie wrażliwe na gwałtowne zmiany temperatury.
Do utrzymania optymalnych warunków wykorzystuje się rozmaite rozwiązania grzewcze.

Różne rodzaje ogrzewania do łazienki

Za najczęściej stosowane ogrzewanie w domach, w tym także w łazienkach, wciąż uważa się grzejniki konwekcyjne, wpięte w kompleksowe instalacje z piecami centralnego ogrzewania lub pompami wodnymi. Z ich pomocą jesteśmy w stanie zapewnić przyjemne ciepło oraz odpowiednie warunki dla wszystkich domowników. Niestety konwekcja wymusza dodatkowy ruch powietrza oraz kurzu i drobnoustrojów w pomieszczeniu. Ponadto, szczególnie w dużych łazienkach, ogrzanie a później utrzymanie optymalnej temperatury wymaga nieustannego ogrzewania całego powietrza, co niekiedy może być mało efektywne oraz niezmiernie kosztowne.

Dlaczego warto zdecydować się na elektryczne grzejniki łazienkowe?

Drugim bardzo lubianym rozwiązaniem, które chętnie montuje się zwłaszcza w nowoczesnym budownictwie, jest oczywiście ogrzewanie podłogowe. Daje uczucie ciepłych nóg, przyjemne zwłaszcza tuż po kąpieli. Tego typu ogrzewanie powierzchniowe zapewnia komfort w całym pomieszczeniu, gwarantując przy tym odpowiednie rozmieszczenie temperatur – cieplej przy stopach niż przy głowie. W tym przypadku nie dochodzi także do ruchu powietrza, co sprzyja osobom z alergiami wziewnymi. Ogrzewanie podłogowe (wodne lub elektryczne) bywa używane samodzielnie lub z dodatkowym wsparciem.
Oprócz nich używa się także nowoczesnych grzejników elektrycznych. Co je wyróżnia? Przede wszystkim łatwość i wygoda montażu. Tego typu grzejniki nie potrzebują rozbudowanych instalacji oraz dużej ilości dodatkowego osprzętu, aby zapewniać ciepło w pomieszczeniach. Wnętrza szybko się nagrzewają, temperaturę można łatwo utrzymać na odpowiednim poziomie, przy optymalizacji wykorzystania energii elektrycznej.
Grzejniki elektryczne do łazienek, które oferuje choćby sklep Econovli.pl, zapewniają ciepło, a przy tym pomagają obniżyć poziom wilgoci w pomieszczeniu.
Nadają się do dogrzewania wnętrz, w chwilach gdy jest to szczególnie potrzebne, na przykład podczas kąpieli dziecka.
W zależności od potrzeb można wybrać:

  • klasyczne grzejniki elektryczne ścienne,
  • termowentylatory,
  • suszarki łazienkowe,
  • modele przenośne.

Każdy z nich przynosi nieco inne możliwości oraz pozwala zbudować ciepłą i energooszczędną przestrzeń, w której będziemy chcieli spędzać długie godziny. Bo przecież łazienka ma być nie tylko praktyczna, ale także tworzyć miejsce do relaksu.

Estetyka grzejników elektrycznych

Coraz częściej producenci grzejników dbają o to, żeby nowoczesne modele były nie tylko wydajne i łatwe w obsłudze, ale także eleganckie. Grzejnik, nawet jeśli zdecydujemy się na niewielkie, kompaktowe rozwiązanie, zajmuje sporą miejsca we wnętrzu. Musi zatem się z nim komponować oraz wpisywać w kreowaną aranżację.
Elektryczne grzejniki łazienkowe przyjmują różne kształty – od rozwiązań klasycznych do ultranowoczesnych. Wielu producentów oferuje nawet modele w różnych kolorach lub z ciekawymi, modnymi nadrukami, dzięki którym grzejnik wtapia się w przestrzeń lub staje jej podstawową, wyróżniającą się dekoracją.
Które wyjście bardziej Wam odpowiada? Możecie wybrać sami i skomponować idealną wizualnie i ciepłą przestrzeń łazienkową.

Grzejniki łazienkowe – komfort, elegancja i ciepło na co dzień

Ciepło w łazience można zapewnić naprawdę prostymi środkami dzięki nowoczesnym rozwiązaniom grzewczym. Warto poznać modele elektryczne, zapewniające przyjemny komfort, przy zoptymalizowaniu wydatków na ogrzewanie oraz zapewnieniu zielonego ciepła, całkowicie przyjaznego środowisku.
A jak Wy chcielibyście ogrzać własne łazienki? Które rozwiązanie najbardziej Was przekonuje?

Wpis znaleziono dzięki:

- Ciepło w łazience

- Grzejniki elektryczne

- Temperatura w łazience