Dom w butelce. Agnieszka Jucewicz, Magdalena Kicińska

"Historie opowiedziane w tej książce pozwalają zrozumieć, jak traumatyczne doświadczenia dzieciństwa determinują całe nasze dorosłe życie."

dom w butelce
Dom w butelce. Agnieszka Jucewicz, Magdalena Kicińska

„Dom w butelce. Rozmowy z dorosłymi dziećmi alkoholików” to książka poruszająca problem alkoholizmu w polskich rodzinach, gdzie najbardziej pokrzywdzone są zawsze dzieci.

„Dom w butelce”

Książka jest zbiorem głębokich rozmów z dorosłymi dziećmi alkoholików, którzy opowiadają o tym, jak wyglądało ich dzieciństwo. Wskazują też na to, jak uzależnienie rodziców wpłynęło na ich dorosłe życie i czy udało im się wyjść z alkoholowego spadku. Oprócz tego, że o swoich problemach opowiadają osoby do tego zaproszone, wywiady są także rozprawą z rodzinnym doświadczeniem autorek.

O autorkach

Agnieszka Jucewicz jest dziennikarką, od 2002 roku związaną z „Gazetą Wyborczą”. Autorka bestsellerów „Żyj wystarczająco dobrze”, „Kochaj wystarczająco dobrze” (z Grzegorzem Sroczyńskim), „Wybieraj wystarczająco dobrze” oraz „Czując” i „Niepewności” (z Tomaszem Kwaśniewskim). Wszystkie jej książki są rozmowami z najlepszymi polskimi i zagranicznymi psychologami, psychoterapeutami oraz seksuologami.
Magdalena Kicińska jest reporterką, redaktorką naczelną „Pisma. Magazynu Opinii”. Publikowała m.in. w „Gazecie Wyborczej”, „Polityce”, „Tygodniku Powszechnym”. Laureatka Grand Press 2017 w kategorii wywiad. Została nominowana do Nagrody im. Teresy Torańskiej i Mediatorów 2016. Jest również autorką książki „Pani Stefa”, za którą otrzymała Nagrodę Literacką m.st. Warszawy 2016 oraz Poznańską Nagrodę Literacką – Stypendium im. Stanisława Barańczaka 2016 dla młodego twórcy. Otrzymała także nominację do nagrody Gryfia i Nagrody Conrada. Współautorka (z Marcinem Dziedzicem) książki „Teraz ’43. Losy”. W lutym 2019 roku ukazały się „Środki transportu”, które stały się jej poetyckim debiutem.