Dwie znane osobowości telewizyjne pożegnały się z widzami

Któż by się spodziewał, że ikona wiedzy o filmie - Grażyna Torbicka pożegna się z autorskim programem " Kocham kino".

25.02. 2016 Warszawa, Telewizja Polska. Prezentacja wiosennych nowoœci programowych TVP2 z udzia³em twórców, gwiazd i prowadz¹cych. N/z Gra¿yna Torbicka
Grażyna Torbicka. GA

Po 31 latach Grażyna Torbicka pożegnała się ze swoją wierną publicznością. Jak sama napisała:

Szanowni Państwo, Po 31 latach pracy w Programie 2 TVP poczułam, że to dobry moment by spojrzeć na świat z innej perspektywy – napisała Torbicka. Przez 20 lat realizując, wraz z moim zespołem, magazyn filmowy Kocham Kino gościliśmy w naszym programie wspaniałych twórców i ich dzieła, starając się obiektywnie prezentować wszystkie trendy i osiągnięcia polskiego i światowego kina. Nasi widzowie – a to już drugie pokolenie – mogli dowiedzieć się co znaczy dobre, autorskie, artystyczne kino. Dziękuję, że byliście z nami, dziękuję za wszystkie sugestie i inspiracje. Sztuka filmowa to moja pasja, której nie porzucam.

Grażyna Torbicka poza prowadzeniem magazynu „Kocham Kino” była gospodynią wielu wydarzeń kulturalnych m.in. Gali Orłów. Nie ma oficjalnego komunikaty, że dziennikarka ma przejść do TVN-u.

Drugą wielką osobowością telewizyjną, która wymiotła jej posadę po dobrych zmianach jest Joanna Racewicz, prowadząca „Panoramę” a prywatnie smoleńska wdowa.

12.03.2016 Warszawa, wielkie otwarcie rozbudowanego i zmodernizowanego Teatru Kwadrat. N/z Joanna Racewicz
Joanna Racewicz. GA

– Ponieważ to moje ostatnie spotkanie z widzami „Panoramy”, proszę pozwolić, że wszystkim państwu nisko się pokłonię i podziękuję za pięć ostatnich lat. Były naprawdę fantastyczne – powiedziała Racewicz na zakończenie wczorajszego wydania „Panoramy”.

Jak widać i ten fakt, którym podpiera się obecna władza nie pomógł dziennikarce w utrzymaniu stanowiska pracy. Jednakże rzecznik TVP powiedział, że nie ma mowy o jej odejściu z TVP.