Idealne miejsca na rodzinne wakacje w Chorwacji

Każdego lata Szybenik zaprasza dzieci z całego świata na Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal - w tym roku festiwal odbędzie się od 30 maja do 4 czerwca. Na program festiwalu składają się liczne warsztaty, spektakle i wydarzenia edukacyjne. Jakie atrakcje dają inne miasta?

Idealne miejsca na rodzinne wakacje w Chorwacji

Dubrownik

Doskonałe wakacje w mieście i nad morzem? Warte zobaczenia są okolice Lapad i Babin Kuk w Dubrowniku, gdzie można spacerować wzdłuż słynnych wśród turystów plaż oraz zwiedzić  Stare Miasto, które zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jezioro na wyspie Lokrum, nazywane niekiedy Morzem Martwym, ma płytką, żwirową plażę i oddalone jest od Starego Miasta w Dubrowniku o trwający zaledwie dziesięć minut rejs łodzią. Jest to idealne miejsce do zabawy i pierwszych kroków na łódce dla małych dzieci. Plaża Uvala Lapad w Dubrowniku oferuje pływające na wodzie parki wodne – trampoliny i dmuchane place zabaw. Rodziny mogą też wybrać się na jazdę konną do Kojanu Koral w Konavle. Wreszcie, aby zobaczyć spektakularny widok na cały Dubrownik i na jego pobliskie wyspy, wystarczy wjechać kolejką liniową na szczyt Góry Srd.
Podróżni, którzy chcą zobaczyć miasto z innej perspektywy powinni odwiedzić Dubrownik w czasie trwania festiwalu filmowego w dniach 25 kwietnia – 3 maja. Imprezie towarzyszą różnorodne atrakcje dostosowane dla wszystkich grup wiekowych.

Szybenik

Innym przyjaznym dla rodzin miejscem jest Szybenik. Co roku we wrześniu odbywa się tutaj Międzynarodowy Festiwal Średniowiecza, który przyciąga turystów swoją zabytkową scenerią. Szybenik oferuje również możliwość zobaczenia niezwykłych pereł architektury, takich jak katedra św. Jakuba, znajdująca się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Każdy, kto odwiedza miasto w lipcu, powinien wziąć udział w „Dniach Zvonimira”. Na turystów czekają wtedy rozmaite, ciekawe atrakcje, m.in. pokazy sztuki, warsztaty rzemiosła lokalnego i regionalnego. Przyjemna i rodzinna atmosfera towarzysząca „Dniom

Zvonimira” powoduje, że Szybernik jest świetnym wyborem nie tylko dla miłośników historii i sztuki, ale dla całych rodzin