Jabłko Vern Thiessen

jablko teatrSztuka o miłości, zdradzie i umieraniu, opowiedziana niebanalnie, mądrze i poetycko. Jabłko Verna Tiessena, współczesnego kanadyjskiego dramaturga, to love story 20 lat później. To prawda, bo tekst Verna Thiessena opowiada o tym samym, co powieść Ericha Segala – związku miłości i śmierci.

Tu jednak relacje są odwrotne. Umieranie nie jest kulminacją wielkiej miłości, ale odrodzeniem uczucia.
W życiu pary małżeńskiej pojawia się młodziutka studentka medycyny. Wkrótce okazuje się, że zdradzana żona jest nieuleczalnie chora, a dziewczyna zostaje jej opiekunką, która pomaga zmierzyć się kobiecie ze śmiercią.
Jabłko, opowieść o małżeńskim trójkącie, to pretekst do poruszenia ważnych problemów w życiu każdego, dorosłego człowieka: od braku więzi między małżonkami i chęci młodych ludzi, którzy pragną żyć bez zobowiązań, po walkę z ciężką, śmiertelną chorobą. To wszystko sprowadza się do próby odnalezienia odpowiedzi na pytanie:
Czym jest miłość? Namiętność? Człowieczeństwo?
Jabłko, opowieść o sile prawdziwego uczucia, o skomplikowanej naturze ludzkich zachowań i wzajemnych relacji, o nieoczywistości wyborów i emocji, wreszcie – co najważniejsze – przepiękna i wartościowa opowieść o dojrzałej miłości ze wspaniale napisanymi rolami.
Spektakl dla widzów dorosłych!!

Jabłko Vern Thiessen
Tłumaczenie: Hanna Szczerkowska
Reżyseria i scenografia: Tomasz Dutkiewicz
Obsada: Małgorzata Foremniak, Joanna Koroniewska,
Jan Jankowski/Tomasz Dutkiewicz
5 października, godz. 1900
6,7 października, godz. 1600, 1900
Premiera Galowa 13 października, godz. 1900