Jessica Mercedes została jedną z najbardziej wpływowych kobiet w Polsce!

Tygodnik "Wprost" jak co roku opublikował listę czterdziestu najbardziej wpływowych Polaków. Znalazły się na niej takie osoby jak Robert Lewandowski czy Magda Gessler. Internautów jednak najbardziej zaskoczyło ostatnie miejsce, które zajęła Jessica Mercedes - z zawodu blogerka modowa.

Jessica Mercedes. GA
Jessica Mercedes. GA

Z pozoru życie blogerki modowej wydaje się być mlekiem i miodem płynące, bo cóż trudnego może być w robieniu zdjęć swoim ubraniom i bywaniu na prestiżowych imprezach? Okazuje się, że każdy kto postrzega to zajęcie w ten sposób, jest w błędzie. Blogerki otwarcie mówią o swojej pracy, która potrafi być ciężka i czasochłonna. Ale wszystko ma swoje plusy –  pozytywne efekty można zobaczyć np. w postaci tytułu wpływowego Polaka, tak jak stało się to wypadku Jessici Mercedes.

Wśród ludzi kultury, polityki i sztuki znalazła się Jessica Mercedes, która w bardzo młodym wieku zrobiła zaskakującą karierę. Na swoim koncie ma szerokie kontakty z popularnymi na całym świecie domami mody, m.in. Dior. Pojawiła się również w magazynach takich jak Vogue i Vanity Fair. To, za co przede wszystkim Wprost doceniło blogerkę, to ogromny zasięg jej strony internetowej, której statystyki są niesamowicie wysokie. Sytuacja zakrawa o ironię tylko w jednym punkcie: bardzo wiele internautów, którzy zobaczyli ranking najbardziej wypływowych Polaków, przyznali otwarcie, że nie wiedzą kim jest Jessica Mercedes, mimo że jej popularność bazuje w przeważającym stopniu właśnie na stronie internetowej.

Mercedes dociera do swoich czytelników nie tylko przez bloga. Setki tysięcy fanów śledzą ją na Instagramie (615 tys.użytkowników), Facebooku (ponad 235 tys. osób!) czy Snapchacie. Każde jej słowo wysłane w sieć internetu ma zatem ogromną siłę oddziaływania.

Wniosek nasuwa się sam: wyróżnienie Jessici Mercedes w rankingu tygodnika Wprost udowadnia jak poważnym biznesem są obecnie media społecznościowe i jak szybko docierają do odbiorców.

Gratulujemy i kibicujemy w drodze do dalszych sukcesów!