Kochankowie. Anne B. Ragde

Anne B. Ragde powraca w doskonałej formie w przejmującej opowieści o przeszłości, o której nie sposób zapomnieć. „Kochankowie” udowadniają, że wobec wspomnień wszyscy pozostajemy bezbronni.

Kochankowie. Anne B. Ragde

„Kochankowie” to piąty tom „Sagi rodziny Neshov” opowiadającej o burzliwych losach skandynawskiej familii. Seria powieści, którą rozpoczęła „Ziemia kłamstw”, zdobyła uznanie zarówno czytelników, jak i krytyków na całym świecie.„Kochankowie” to surowa, a jednocześnie niezwykle wzruszająca historia z samego serca Norwegii, w której Ragde powraca do wciągającej i pełnej sekretów opowieści o losach rodziny Neshov. Norweska autorka wykazując się niezwykłą wrażliwością i zmysłem obserwacji, tworzy skomplikowany obraz ludzkich relacji, których podstawą jest wspólna przeszłość i wspólne korzenie.
Okazuje się, że rodzina jest siłą równie budująca, co niszczącą. „Kochankowie” to także pełna pozytywnych emocji opowieść o śmierci, która zawsze przychodzi nieproszona, o życiu, które trwa jej na przekór i niesamowitej sile, jaka drzemie w każdym z nas.

Anne B. Ragde. Foto. Instagram nowalijki

Ragde w mistrzowski sposób prezentuje opisy środowiska i skandynawskiej mentalności, co sprawia, że powieść pisarki doskonale oddaje współczesne realia życia w Norwegii. Niespiesznie prowadzona narracja daje szansę nie tylko na zżycie się z nietypową rodziną Neshov, ale także pozwala rozsmakować się w pełnej napięcia, ale i pozytywnej energii historii hołdującej życiu i sile, którą odkrywamy dopiero wtedy, gdy przyjdzie nam zmierzyć się z najtrudniejszym. To porywająca, słodko-gorzka opowieść ze skandynawskim krajobrazem w tle, napisana z niezwykłą dbałością o każdy detal.

O autorze

Jedna z najbardziej znanych współczesnych, norweskich pisarek. Laureatka wielu nagród literackich. Jej twórczość cieszy się uznaniem zarówno krytyków, jak i czytelników. W Norwegii autorka sprzedała ponad milion egzemplarzy swoich książek. Jako pisarka zadebiutowała w 1986 roku, wydając książkę dla dzieci „Halo! – oto Jo”. Odtąd pisze książki dla dzieci i młodzieży, kryminały oraz powieści. „Saga rodziny Neshov” wprowadziła autorkę na drogę do „zostania najwybitniejszą postacią współczesnej literatury norweskiej”.