Kolejne działo twórcy oscarowej „Idy”!

Film opowiada historię trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie umieją żyć bez siebie, ale równocześnie nie potrafią być razem.

Kolejne działo twórcy oscarowej „Idy”!

W ich role głównych bohaterów wcielają się Tomasz Kot i Joanna Kulig, którym na ekranie partnerują Agata Kulesza i Borys Szyc. Wydarzenia pokazane w „Zimnej wojnie” rozgrywają się latach 50. i 60. XX wieku, w Polsce i budzącej się do życia Europie. W ich tle wybrzmiewa wyjątkowa ścieżka dźwiękowa, będąca połączeniem polskiej muzyki ludowej z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku.

Zanim najnowszy film autora oscarowej „Idy” wejdzie na krajowe ekrany, wcześniej – w dniach 8-19 maja, weźmie udział w Konkursie Głównym 71. Festiwalu Filmowego w Cannes. Już sam udział w konkursie jest niejako nominacją filmu do Złotej Palmy.

„Zimna Wojna” Pawła Pawlikowskiego może być trzecim filmem polskiego reżysera, który sięgnie po główny laur najważniejszej imprezy filmowej świata. Dotychczas Złotą Palmę w Konkursie Głównym, za swój film, zdobył w 1981 r. Andrzej Wajda, który otrzymał go za „Człowieka z żelaza”. Natomiast w 2002 roku Roman Polański za polsko-francuską produkcję „Pianista”.

Kolejne działo twórcy oscarowej „Idy”!

Paweł Pawlikowski jest reżyserem i autorem scenariusza „Zimnej wojny”. Napisał go wraz z nieżyjącym już Januszem Głowackim przy współpracy z Piotrem Borkowskim. Za scenografię do filmu odpowiadają Katarzyna Sobańska i Marcel Sławiński. Autorem zdjęć jest Łukasz Żal. Zdjęcia do filmu powstały między styczniem a sierpniem 2017 roku. Ekipa kręciła film w Polsce, we Francji i Chorwacji. Producentem filmu jest Ewa Puszczyńska ze studia Opus Film, a dystrybutorem firma Kino Świat.

Nowe dzieło laureata Oscara Pawła Pawlikowskiego w kinach od 8 czerwca.