Kolekcja, która olśniewa

Tureckie dywany, które znajdują się w asortymencie sklepu internetowego 7kd.pl zachwycają swoim pięknem, ale między nimi jest jedna kolekcja, która olśniewa jakością wykonania i wzornictwem – kolekcja Shenny.

Kolekcja, która olśniewa

Dywany produkowane w Turcji można podzielić pod kątem materiałów, używanych do ich wykonania. Jednymi z najbardziej cenionych są te tworzone z udziałem PP wiskozy. Historia tkactwa w Turcji sięga zamierzchłych czasów, lecz jej rozkwit miał miejsce w XVI wieku. Tworzone w tym okresie dywany nazywano klasycznymi osmańskimi, ale również pałacowymi, z racji kunsztu wykonania i wzornictwa, które nawiązywało do stylistyki płytek ceramicznych używanych w tamtym czasie. Dywany osmańskie cechowało wyjątkowe bogactwo wzorów, które zawierały symbolikę kwiatową, taką jak tulipany, goździki, hiacynty, ale także wijące się gałęzie, liście. Ozdoby te były tkane w sposób naturalistyczny i stanowiły podstawową kompozycję tego rodzaju dywanów. Ten styl dekoracji jest nadal kontynuowany w wielu regionach Turcji. Również oferowane przez sklep internetowy 7kd.pl produkty z domieszką PP wiskozy, wykonane są według tego rodzaju stylizacji. Składnik, jakim jest wymieniona wcześniej PP wiskoza, również wyróżnia dywany w stylu osmańskim. Szlachetność tych wyrobów sprawia, że są one dedykowane wyjątkowo eleganckim wnętrzom w stylu angielskim czy kolonialnym. To dywany, które wymagają stosownej oprawy bogato zdobionych mebli i kosztownych akcesoriów wyposażenia wnętrz. Wielbiciele tradycyjnych dywanów z pewnością będą zainteresowani zakupem tego rodzaju wyrobów tkackich.

Kolekcja, która olśniewa – shenny

Wychodząc naprzeciw potrzebom najbardziej wymagających klientów, sklep internetowy 7kd.pl postarał się o uzupełnienie swojego asortymentu sprzedażowego o dywany najwyższej jakości, nawiązujące swoją stylistyką do tradycyjnych dywanów osmańskich. Dywany te są dostępne we wspaniałej kolekcji Shenny. Zaskakują swoim niezwykłym kunsztem wykonania i jakością materiałów. Dywany Shenny są wyjątkowo delikatne w dotyku, choć nie posiadają zbyt wysokiego runa, raptem na 10 mm wysokości. Jednak ich struktura zachwyca precyzją w oddaniu detali. W kolekcji tej znaleźć można dywany z piękną ornamentyką roślinną. Są to ekskluzywne wyroby z polipropylenu z domieszką PP wiskozy. To niebywale miękkie w dotyku, do złudzenia przypominające jedwab wyroby. Produkty te zostały wykonane z materiałów o podwyższonej odporności na wszelkie zabrudzenia i plamy. Są to dywany łatwe do utrzymania w czystości i nie przyciągające kurzu ani sierści zwierzęcej. Niemożliwe jest również zagnieżdżenie się w nich bakterii, roztocza czy pleśni. To wyroby, które nie są łatwopalne. Będą doskonałym uzupełnieniem wnętrz, w których przebywają dzieci lub alergicy, ponieważ wykluczają pojawienie się uczulających czynników. Niskie runo ułatwia czyszczenie tych wyrobów za pomocą odkurzacza. To wspaniałe dywany, które, nie tylko ozdobią dane wnętrze, ale wręcz uczynią je królewskim.

Dywan klasyczny Shenny 03 – czerwony

Dywany Shenny – odrobina luksusu

Decydując się na dywany z kolekcji Shenny, należy pamiętać, że są to wyroby ekskluzywne, wymagające specjalnej troski. Tego rodzaju dywany będą ozdobą pomieszczeń w stylu glamour, gdzie znajdują się zazwyczaj przedmioty i meble, wykonane w najlepszych pracowniach rękodzielniczych, z materiałów najwyższej jakości. Dywany Shenny wyróżniają się na tle innych kolekcji, sklepu internetowego 7kd.pl, nie tylko swoją niezwykle oryginalną stylistyką, ale również przeznaczeniem. To zdecydowanie produkty do wytwornych wnętrz, w których dominują antyczne bądź wzorowane na nie przedmioty i meble. Dywany Shenny zostały zaprojektowane na tradycyjnym prostokącie, ozdobione z jego obu, krótszych końców frędzlami, które dodają tym produktom elegancji, nawiązując jednocześnie do stylistyki tradycyjnych osmańskich wyrobów. Roślinne wzory na dywanach Shenny są niezwykle ozdobne i precyzyjne w wykonaniu. Zachwyca również stonowana kolorystyka tych niebanalnych dodatków do wnętrz, które w zasadzie nie powinny być nazywane dodatkami, ponieważ stanowią swoiste dzieła sztuki – kwintesencję kunsztu rękodzielnictwa.

Wybierając odpowiedni dywan do stylowego i eleganckiego salonu lub gabinetu, warto skorzystać z wyjątkowej oferty dywanów Shenny, które zachwycają swoim wyjątkowo precyzyjnym wykonaniem i pięknem.

Artykuł partnerski

Wpis znaleziono dzięki:

- Stylowy dywan

- Dywan do salonu lub gabinetu

- Dywan Shenny