Mistrzynie kamuflażu. Jak piją Polki. Magda Omilianowicz

Poruszający reportaż o alkoholiczkach. Zakładają maskę przekonane, że nikt się nie domyśli. A problem widzą wszyscy – dzieci, sąsiedzi, pani zza lady, taksówkarz.

Mistrzynie kamuflażu. Jak piją Polki. Magda Omilianowicz

Magda Omilianowicz rozmawia z kobietami, których życiem zawładnął alkohol, oraz z osobami z ich otoczenia – dorosłymi już dziećmi (DDA) i terapeutami. Z tych wstrząsających wywiadów i opowieści wyłania się prawdziwy obraz Polki w szponach destrukcyjnego nałogu. Kiedy picie staje się uzależnieniem? Dlaczego kobiety coraz częściej sięgają po alkohol i jak postrzegają same siebie? Czy ten problem może dotyczyć także… mnie?

„Pewnie sobie myślisz, że picie to jest sam miód albo ja​kaś fanaberia, bo przecież przymusu nie ma, bo można się napić, ale nie trzeba. I tu się cholernie mylisz. Picie to jest ciężka harówka, to gorsza robota niż przy kopaniu kanału Wołga–Don. Nie masz pojęcia, jak picie boli. Jak boli do​słownie – bo fizjologia, jak boli psychicznie – bo depresja jak Rów Mariański, i jak boli w przenośni, bo cierpisz za wszystkie grzechy świata.”
Joanna – alkoholiczka, po pierwszej próbie terapii

Premiera książki już 11 marca!

Wpis znaleziono dzięki:

- Magda Omilianowicz

- Mistrzynie kamuflażu. Jak piją Polki

- Alkoholizm