Multifunkcjonalny jak… cukierek

Nowoczesne kobiety poszukują w słodyczach ciekawych połączeń smakowych oraz doznań pozytywnie wpływających na ich zmysły i takich, które dodadzą im zastrzyku energii po aktywnie spędzonym poranku. Nie zapominają jednocześnie o tym, że każda, nawet drobna przekąska, powinna nieść ze sobą jakąś wartość dodaną.

 

Multifunkcjonalny jak... cukierek
Multifunkcjonalny jak… cukierek

„Słodycze impulsowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem konsumentów. Obserwujemy to między innymi na podstawie stale dodatniej dynamiki sprzedaży dropsów Mieszko – Eukaliptus.
W ciągu minionego roku Eukaliptus odnotował wzrost sprzedaży aż o 11%, bo odpowiada na potrzeby współczesnych konsumentów.

Nowoczesny konsument jest bardzo zabiegany, ale przy tym bardzo świadomy. Oczekuje, że skoro on jest multifunkcjonalny, to jego otoczenie także takie będzie. Dlatego w kategorii słodyczy poszukuje nie tylko słodkości, ale tego by cukierek dał mu coś więcej, a przy tym był w zasięgu – łatwo dostępny. Jeśli cukierek  ma wartość dodaną w postaci witamin czy  ekstraktów, a przy tym jest poręczny i można mieć go zawsze przy sobie, konsument chętnie sięga po takie rozwiązanie. Mieszko, obserwując te trendy, a także bazując na wynikach sprzedażowych Eukalitpusa rozbudowuje ofertę produktów funkcjonalnych. Dlatego niedawno  wprowadziliśmy na rynek  Eukaliptus & czarna porzeczka z ekstraktem z szałwii oraz Eukaliptus & pomarańcza z ekstraktem z  lipy. Co więcej oba produkty zawierają w  porcji (3 karmelki) aż 33% dziennego zapotrzebowania na witaminę C – mówi Anna Wilke, Starszy Specjalista ds. Technologii firmy Mieszko S.A.

Multifunkcjonalny jak… cukierek

W Europie i również w Polsce istnieje duży niedostatek cukierków i żelków, które w swoim składzie zawierają soki warzywne i ekstrakty ziołowe. Zawarte w cukierkach Eukaliptus ekstrakty z lipy, szałwii oraz olejku eukaliptusowego dają doskonały zastrzyk energii oraz poprawiają samopoczucie w okresie obniżonej odporności.

Multifunkcjonalny jak… cukierek

Konsumenci w wyborze produktów kierują się także ciekawymi połączeniami smakowymi, które -odpowiednio dobrane – wzmagają ich funkcjonalność. Dlatego drugą ciekawą propozycją marki Mieszko są cukierki Sweet Active, gdzie możemy wybrać spośród dwóch smaków. Świeżość pokrzywy i smak słodkiej maliny wpływa na poprawę samopoczucia oraz pomaga rozładować stres. Aloes to roślina znana przede wszystkim z właściwości nawilżających i nawadniających skórę, dlatego często wykorzystywana jest przy produkcji kosmetyków, ale tylko nieliczni wiedzą jak łatwo wykorzystać ją również w produktach spożywczych. Aloes to wiecznie zielona roślina, obecnie często nazywana ,,superfood” ze względu na bogactwo minerałów, witamin i aminokwasów, które niezbędne są do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Wyjątkowość aloesu polega też na jego niezwykłych działaniach wzmacniających organizm. Kwaśna cytryna zaś dostarcza nam porcji witaminy C.

Multifunkcjonalny jak... cukierek
Multifunkcjonalny jak… cukierek