Nadajesz przesyłkę do Anglii? O tych rzeczach lepiej pamiętać

Odpowiednie przygotowanie się do wysłania paczki do Anglii jest bardzo ważne. Nie tylko ze względu na bezpieczeństwo zawartości przesyłki.

Częstą formą wsparcia rodaków mieszkających za granicą jest wysyłanie im polskich produktów. Jeśli chcesz zrobić niespodziankę bliskiej osobie i przesłać jej paczki do UK, musisz zapoznać się z kilkoma zasadami. Nasze wskazówki pomogą Ci prawidłowo wysłać przesyłkę. 
Wysłanie przesyłki do Anglii to bardzo prosta sprawa. Niemniej, aby paczka bezpiecznie dotarła do adresata, warto zadbać o kilka szczegółów. Dzięki temu nie tylko ułatwisz pracę kurierom, ale również zaoszczędzisz pieniądze i czas!

Gdzie znaleźć tanie paczki do Anglii?

Pierwszym krokiem, jaki powinieneś zrobić, jest wyszukanie pośrednika, który oferuje najtańsze usługi kurierskie. Zapytaj znajomych, przejrzyj fora internetowe oraz grupy społecznościowe – tam na pewno znajdziesz informacje o kurierach do Anglii. Wśród wielu możliwości warto zwrócić uwagę na doświadczone firmy pośredniczące w wysyłaniu paczek do Anglii z dobrymi opiniami jak np. Euro Paka. Fachowa obsługa klienta może być potrzebna, jeśli będą problemy z przesyłką.

Jak dobrze spakować paczki do UK?

Pośrednik oraz firma kurierska jasno określają zasady pakowania przesyłek. Powstały nawet graficzne instrukcje, które mają ułatwiać ten proces. Po co? Aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji związanych z odmową wykonania usługi, uszkodzeniem się paczki w transporcie lub dodatkowymi kosztami.

Paczka do Anglii powinna być bezpiecznie spakowana. Czyli jak?

  1.  Delikatne produkty należy owinąć folią bąbelkową, aby się nie zniszczyły.
  2.  Wolną przestrzeń w pudełku trzeba uzupełnić gazetami lub styropianem – w innym wypadku poruszające się przedmioty mogą uszkodzić pozostałe.
  3. Paczka musi mieć kształt prostopadłościanu, dlatego najlepszy będzie standardowy karton.
  4. Krawędzie przesyłki należy zabezpieczyć taśmą, żeby pudełko było trwałe.
  5. Całość trzeba szczelnie owinąć folią, aby chronić zawartość przed wilgocią.

Zapakowane w ten sposób produkty są bezpieczne, a Ty masz pewność, że dotrą na miejsce w nienaruszonym stanie.
Nie wolno łączyć kilku paczek w jedną. Dodatkowo przesyłka nie może mieć niestandardowego kształtu – w takim przypadku będą naliczone dodatkowe koszty.

Jak prawidłowo nadać przesyłki do Anglii?

Jeśli chcesz wysłać paczkę do Anglii, musisz odwiedzić stronę pośrednika. Tam znajdziesz kalkulator cen przesyłki. Wprowadź dane pakunku – jego wymiary oraz wagę. Zadbaj o to, aby podane informacje zgadzały się z rzeczywistymi. W innym przypadku możesz narazić się na opłaty związane z karą za wykonanie złych pomiarów.
W następnym etapie trzeba podać dane nadawcy i adresata. Zadbaj o to, żeby się nie pomylić. Błędne podanie adresu lub numeru telefonu może spowodować, że przesyłka nie zostanie od Ciebie odebrana lub kurier nie doręczy przesyłki odbiorcy. To częsty błąd, zwłaszcza kiedy kurier zamawiany jest w pośpiechu.
Ostatnia rzecz to opłacenie zamówienia. Sprawdź, czy bank zaakceptował płatność i czy została ona zaksięgowana na koncie pośrednika. Brak wpłaty spowoduje opóźnienie w odebraniu paczki od nadawcy, a nawet anulowanie zamówienia.

Czego nie można umieścić w paczce do Anglii?

Istnieje szereg produktów, które nie mogą zostać umieszczone w przesyłce. Obostrzenia wynikają z troski o bezpieczeństwo kierowców, jak również są nakładane przez prawo. Do zakazanych rzeczy należą:
● narkotyki i substancje odurzające,
● leki,
● zwierzęta,
● materiały pirotechniczne,
● żywność,
● rośliny,
● drogocenne przedmioty – jak dzieła sztuki czy kosztowności.
Jeśli klient nie zastosuje się do tych wytycznych, kurier ma prawo
odmówić wykonania usługi.

Wpis znaleziono dzięki:

- Wysyłka do Anglii

- Paczka do Anglii

- Wielkość paczki