Najnowszy singiel Dody „Riotka” podbija serca Holendrów

 

Doda zdradza, że do tego, by nagrać anglojęzyczną wersję utworu, zachęciła ją popularność singla „Riotka” w zagranicznych stacjach radiowych. Piosenka zatytułowana „Not Over You” będzie miała swoją premierę w najbliższy weekend. Przygotowywano również teledysk.
„Riotka” to zwrot ku muzyce tanecznej, opartej na synth-popowym rytmie. Tekst napisała Kasia Popowska, a ścieżkę dźwiękową skomponowała pochodząca z Liverpoolu Chelcee Grimes, która ma na koncie współpracę m.in. z Kylie Minogue i The Saturdays. Singiel miał swoją premierę w 31 grudnia. Można go usłyszeć nie tylko w polskich, lecz także w zagranicznych stacjach radiowych, m.in. w Holandii.

– Feedback jest bardzo pozytywny, fani są zachwyceni, tak że się cieszę. Postanowiłam nie być głucha na te sygnały, dlatego powstanie angielska wersja ,,Riotki’’, na moje urodziny, które są 15 lutego. Nie tylko ja dostanę prezent, lecz także moi fani – mówi Doda w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.
Wokalistka tłumaczy, że określenie „riotka” wymyśliła sama jako synonim słowa „buntowniczka”. Niewykluczone, że na fali popularności utworu wejdzie ono na stałe do slangu młodzieżowego, podobnie jak „dżaga” .
– Jestem osobą raczej wyluzowaną, w związku z tym nie nakręcam się i nie spędza mi snu z powiek to, czy na pewno wszyscy będą mówić o zbuntowanych dziewczynach. Zobaczymy, co będzie – dodaje piosenkarka.
Teledysk do singla „Riotka” na YouTube ma już ponad dwa miliony odsłon.