Największy as Michała Szpaka

Tegoroczny reprezentant Polski w konkursie Eurowizja 2016 wzbudza wiele kontrowersji od kiedy tylko pojawił się w programie X Factor... Eurowizja rozpoczyna się 10 maja. Wokalista uważa, że ma w rękawie asa. Jakiego?

16.02.2016 Warszawa, Praska Drukarnia. Gala wrêczenia nagród Bestsellery Empiku 2015. N/z Micha³ Szpak
Michał Szpak, GA.

Wiele osób uważa, że szanse na wygraną Polski na tegorocznej Eurowizji są niewielkie. Piosenka „Color of your life” w kraju okazała się jednak bezkonkurencyjna nawet w zestawieniu z wielką Edytą Górniak czy gwiazdą popu Margaret. Spekulowano w prawdzie, że być może jest to plagiat, ale okazało się, że to tylko plotki.

Szpak odbywa obecnie tournee po Europie, w którym promuje swoje muzyczne dzieło. „Color of your life” odwiedziło m.in. Amsterdam, Tel Awiw, czy Londyn. Oprócz Michała na London Eurovision Party wystąpili również przedstawiciele Austrii, Bułgarii, Chorwacji, Cypru, Islandii, Włoch, Łotwy, Macedonii, Malty, Czarnogóry, Norwegii, Rumunii, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii.

12 maja 2016 Michał Szpak wystąpi jako drugi uczestnik pierwszej części drugiego półfinału Eurowizji. Zobaczcie,  co mówi o asach w rękawie, swojej kreacji i przyjaźniach zawartych na konkursie.