„Nieposłuszne” Sebastiána Lelio z Rachel Weisz i Rachel McAdams – w kinach 3 sierpnia!

Laureatka Oscara Rachel Weisz i nominowana do Oscara Rachel McAdams w przejmującej i pełnej napięcia opowieści o zakazanej miłości. Film Sebastiána Lelio, nagrodzonego w tym roku Oscarem za Fantastyczną kobietę.

„Nieposłuszne” Sebastiána Lelio z Rachel Weisz i Rachel McAdams – w kinach 3 sierpnia!

Ronit mieszka w Nowym Jorku, jest wziętą fotografką i obraca się w artystycznych kręgach. Nagła wieść o śmierci ojca sprowadza ją do rodzinnego Londynu i ortodoksyjnej, żydowskiej społeczności, która kiedyś była jej domem, ale z której jako nastolatka została wygnana z powodu niemoralnego zachowania. Wspomnienia tamtych wydarzeń wracają, kiedy Ronit spotyka na miejscu swoją pierwszą miłość. Esti, kiedyś równie niepokorna, co Ronit, dziś jest nauczycielką i przykładną żoną rabina. Okazuje się jednak, że mimo czasu, jaki upłynął, dawna namiętność nie wygasła, a uczucia kobiet nie straciły nic ze swojej siły. Tym razem Ronit i Esti – wbrew wszystkim zasadom – postanowią zawalczyć o swoją miłość.

„Nieposłuszne” Sebastiána Lelio z Rachel Weisz i Rachel McAdams – w kinach 3 sierpnia!

Choć Nieposłuszne to pierwszy anglojęzyczny film Sebastiána Lelio zrealizowany z gwiazdorską obsadą, to nagrodzony Oscarem za Fantastyczną kobietę Chilijczyk ma już na koncie długą listę międzynarodowych wyróżnień (m.in. nagrodę w Locarno za Rok tygrysa i Srebrnego Niedźwiedzia dla najlepszej aktorki za Glorię). Scenariusz Nieposłusznych powstał we współpracy z Rebekką Lenkiewicz, współscenarzystką nagrodzonego Oscarem filmu Ida Pawła Pawlikowskiego, w rolach głównych zobaczymy zaś Rachel Weisz (laureatkę Oscara za Wiernego ogrodnika, znaną również z filmów Lobster i Młodość) oraz Rachel McAdams (nominowaną do Oscara za film Spotlight, gwiazdę Pamiętnika i serialu Detektyw). Subtelność i zmysłowość, ale też odwaga i bezkompromisowość Nieposłusznych zachwyciła krytyków, którzy porównują film do Życia Adeli Abdellatifa Kechiche’a oraz Carol Todda Haynesa.

Najnowszy film Sebastiána Lelio będzie miał swoją polską premierę na 18. MFF Nowe Horyzonty, który odbędzie się we Wrocławiu w dniach 26 lipca – 5 sierpnia.