Oficjalny Komunikat Rady Etyki Mediów odnośnie znanej dziennikarki

W odpowiedzi na skargę producenta kosmetyków, Rada Etyki Mediów wydała oświadczenie. Dotyczy ono oceny rzetelności pracy znanej dziennikarki telewizyjnej.

Oficjalny Komunikat Rady Etyki Mediów odnośnie znanej dziennikarki. Foto. Instagram katarzynabosacka

Katarzyna Bosacka została zwolniona klika miesięcy temu z telewizji TVN, czego powodem miało być podpisanie przez nią kontraktu reklamowego bez zgody nadawcy.
Dziennikarka prowadząc jeden z odcinków show ,,Co nas truje” zareklamowała produkty kosmetyczne marki, z którą współpracowała oraz odniosła się negatywnie do kosmetyków firmy konkurencyjnej. Skrytykowany producent kosmetyczny złożył skargę do TVN oraz do Rady Etyki Mediów i Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. REM zajęło oficjalne stanowisko w tej sprawie. Według ich opinii, Bosacka naruszyła 3 główne zasady zapisane w tzw. Karcie Etycznej Mediów: obiektywizmu, uczciwości oraz pierwszeństwa dobra odbiorcy.

Katarzyna Bosacka była związana z TVN od kliku lat. Jest szczególnie znana z takich programów telewizyjnych jak ,,Gwiazdy od kuchni”, ,,Co nas truje”, „Wiem, co jem”, „Wiem, co jem i wiem, co kupuję”. Dziennikarka nie skomentowała dotąd sprawy zwolnienia.

Wpis znaleziono dzięki:

- Katarzyna Bosacka

- Dziennikarka

- Producent kosmetyków