„Paryż i dziewczyna” – sugestywny obraz pokolenia Millenialsów

Rewelacja ubiegłorocznego festiwalu w Cannes, gdzie film otrzymał Złotą Kamerę za najlepszy debiut. Tytuł został doceniony również na wielu innych światowych festiwalach, zarówno reżysersko jak i aktorsko.

„Paryż i dziewczyna” – sugestywny obraz pokolenia Millenialsów

Paula właśnie zakończyła dziesięcioletni związek i jest na skraju załamania nerwowego. Doszczętnie spłukana, w towarzystwie kota, który stanowi jej jedyny majątek, powraca do Paryża po długiej nieobecności. W trakcie poznawania różnych osób, które los stawia na jej drodze, bohaterka nabiera determinacji, aby zacząć wszystko od nowa – i tym razem wyłącznie na swoich zasadach.

Produkcja Léonor Serraille wyróżnia się także niespotykanie feministycznym aspektem – od aktorki na pierwszym planie, przez reżyserkę i scenarzystkę w jednej osobie, po kompozytorkę, kostiumolożkę czy montażystkę – ten film w całości zrealizowały kobiety!

Léonor Serraille – studiowała scenopisarstwo w prestiżowej paryskiej wyższej szkole filmowej. „Paryż i dziewczyna” jest jej debiutem pełnometrażowym, który od razu stał się wielkim sukcesem. Na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes 2017 zdobyła za niego Złotą Kamerę jako druga reżyserka w historii.

W kinach od 1 czerwca 2018