Ranking 10 najlepszych parków rozrywki w Polsce, Europie i Azji

Okres ferii zimowych to obok wakacji jeden z najbardziej wyczekiwanych momentów w roku na podróż i wypoczynek. Niezależnie od tego, czy postanowimy spędzić ten czas w Polsce, w Europie czy krajach egzotycznych, warto przyjrzeć się i odwiedzić parki rozrywki, które na nas czekają

tropical berlin
Tropical Islands w Berlinie

Ich twórcy stają na głowie, aby zapewnić zwiedzającym najbardziej unikatowe atrakcje, przeżycia i doznania, które zaskoczą i wprawią w wakacyjny nastrój zarówno najmłodszych jak i starszych odwiedzających.

Afrykarium we Wrocławiu, podwodne muzeum na Wyspach Kanaryjskich dla amatorów nurkowania, czy park rozrywki z bohaterami kreskówek Cartoon Network w egzotycznej Tajlandii? Skyscanner przygotował listę top najciekawszych propozycji.

Najciekawsze parki rozrywki w Azji

1. Park wodny Cartoon Network w Tajlandii

cartoon tajlandia
1. Park wodny Cartoon Network w Tajlandii

Tajlandia to od lat jeden z najpopularniejszych kierunków podróży wśród Polaków i również w tym roku znalazła się na liście top 10 najgorętszych trendów podróżniczych 2017, opracowanej przez Skyscanner. To właśnie tutaj otworzono pierwszy na świecie park wodny, którego motywem przewodnim są bohaterowie kreskówek popularnego kanału Cartoon Network. To tutaj można spotkać swoje ulubione i kultowe postaci jak Johnny Bravo czy Atomówki. Na miejscu czekają na nas między innymi zjeżdżalnie przypominające wijące się roller coastery, takie na których rozwiniemy prędkość zjazdu do niemal 50km/h, czy basen dla amatorów surfingu, w którym będą oni mogli doskonalić swoje umiejętności – a to jedynie przedsmak tego, co można tam doświadczyć i przeżyć. Wstęp do parku to koszt około 40 euro za osobę.

2. Ocean Adventure na Filipinach

filipiny adventure
Ocean Adventure na Filipinach

Egzotyczne Filipiny znalazły się w egzotycznej piątce krajów, które Polacy odwiedzą w tym roku. Ci, którzy wybrali ten wyspiarski kraj właśnie na ferie zimowe koniecznie powinni pomyśleć o odwiedzinach kompleksu Ocean Adventure – to miejsce, które łączy w sobie rozrywkę i edukację – uznane za jedno z najlepszych tego typu w południowej Azji. To tutaj czeka na zwiedzających pływanie i nurkowanie z delfinami czy przygoda z rekinami. Wstęp do parku dla osoby dorosłej to koszt 788 filipińskich pesos, czyli około 70 zł.

Najciekawsze parki rozrywki w Europie

3. Muzeum Atlantyku, Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie

lazarotte canaries
Wyspy Kanaryjskie

– to pierwsze w Europie podwodne muzeum dla amatorów nurkowania. W niedawno otwartej podwodnej galerii znajdują się instalacje i rzeźby autorstwa brytyjskiego artysty Jasona deCairesa Taylora. Aby je obejrzeć należy zanurkować na głębokość około 12-15 metrów. Autor zaznacza, że muzeum ma skłaniać do głębszych rozmyślań i refleksji. To prawdziwy raj dla amatorów podwodnych spacerów i nowatorskie podejście do odkrywania życia na dnie oceanu. Docelowo w muzeum zostanie wystawionych 400 rzeźb, które w przyszłości mają stać się sztuczną rafą koralową. Opłata dla zwiedzających, posiadających swój własny ekwipunek do nurkowania wynosi 51 euro. Dla tych, którzy potrzebują wypożyczyć sprzęt całkowita kwota to około 57 euro. Zwiedzanie muzeum trwa średnio 2,5 godziny.

4. Gardaland we Włoszech

gardaland italy
Gardaland we Włoszech

Włochy od lat są chętnie odwiedzane przez polskich turystów – tym, co przyciąga jak magnes jest piękna pogoda i malownicze krajobrazy, pyszne jedzenie, a do tego szeroki wachlarz atrakcji. Jedną z nich jest położony nad jeziorem Garda Gardaland. Na całość kompleksu składają się trzy główne części – park rozrywki, hotele oraz akwarium morskie. To miejsce idealne dla zwiedzającego w każdym wieku. Atrakcje podzielone są na trzy kategorie – przygoda, fantastyka i adrenalina, co ułatwia zaplanowanie podróży. To tutaj czeka na turystów odwrócona kolejka górska Blue Tornado, spływ sztuczną rzeką, karuzela Piotrusia Pana czy podróż pociągiem z lokomotywą parową, która wiedzie przez cały park. Całodzienny pobyt w parku to koszt około 40 euro.

5. Port Aventura

port hiszpania
Port Aventura

Hiszpania to, podobnie jak Włochy, kraj południa, który Polacy odwiedzają często i tłumnie. Port Aventura to park rozrywki, położony w odległości kilkudziesięciu kilometrów od Barcelony, który w okresie zimowym czeka na zwiedzających w weekend. W ciągu zaledwie kilku godzin można wybrać się w podróż dookoła świata i odwiedzić tak egzotyczne kraje, jak Chiny, Meksyk, czy wysepki Polinezji. Jak się okazuje Port Aventura, to nie tylko karuzele, kolejki czy huśtawki, ale przede wszystkim czekające na zwiedzających rozmaite pokazy – Kankan, chińskie akrobacje, czy tańce plemion Polinezji. Cena biletu dla dorosłych to 47euro, dla dzieci 40 euro.

6. Tropical Islands

tropical berlin
6. Tropical Islands

– to położony kilkadziesiąt kilometrów od Berlina, największy całoroczny park wodny w Europie, w którym stała temperatura o każdej porze roku wynosi 26 stopni! Dzięki temu, że park położony jest przy autostradzie A13 (Berlin-Drezo) z łatwością przedostaniemy się tam samochodem. To tutaj zwiedzający znajdą największy kryty tropikalny las na świecie oraz piaszczystą plażę o długości ponad 200 metrów. Mieszczące się na powierzchni ponad 6 hektarów centrum rekreacyjno-rozrywkowe to idealna propozycja dla wszystkich tych, którzy marzą o tropikach na wyciągnięcie ręki o każdej porze roku. A co z noclegiem? W zależności od upodobań – można wybrać namiot na skraju tropikalnej dżungli, tropikalny bungalow, czy wygodny apartament. Całodzienny pobyt w parku to koszt około 36 euro.

7. Disneyland w Paryżu

disnayland
Disneyland w Paryżu

– przygotowując zestawienie najciekawszych parków rozrywki, nie mogło zabraknąć w nim najpopularniejszej w Europie bajkowej krainy pod Paryżem, choć na świecie znajduje się aż 5 Disneylandów! To najliczniej i najchętniej odwiedzany park rozrywki w Europie. Nie ma dziecka, które nie kochałoby bajek Disneya, a jak się okazuje Disneyland to wyśmienita rozrywka dla dorosłych – najstarszy odwiedzający park miał 106 lat, co potwierdza, że to unikatowe miejsce dla osób w każdym wieku! Przejażdżka roller coasterem, fotografia z Myszką Miki, kolacja z piratami czy odpoczynek w tematycznych ogrodach wypełnionych różnego rodzaju kwiatami i roślinami? Sam wybierz to, co ci najbardziej odpowiada! Koszt całodziennego pobytu w parku zaczyna się od 45 euro i rośnie w zależności od atrakcji, jakie po drodze wybierzemy.

Najciekawsze parki rozrywki w Polsce

8. Afrykarium we Wrocławiu

akwararium
Afrykarium we Wrocławiu

– dla wszystkich tych, którzy postanowili spędzić ferie zimowe w kraju, polskie parki rozrywki gwarantują równie atrakcyjną rozrywkę. Wrocławskie Afrykarium – to jedyne na świecie tematyczne oceanarium, poświęcone wyłącznie faunie Afryki. W dni powszednie odwiedza je średnio 2,5 tys. osób. Główną myślą przy tworzeniu tego konceptu we wrocławskim zoo była chęć zaprezentowania bogatych ekosystemów, związanych ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu. Afrykarium to niemalże dwa hektary, które zachwycą zarówno najmłodszych, jak i rodziców! Pingwiny, krokodyle, hipopotamy oraz tematyczne strefy, takie jak Dolina Konga czy Morze Czarne pozwolą zwiedzającym rozkoszować się fauna Afryki, nie wyjeżdżając poza granice kraju.  Normalny bilet wstępu do wrocławskiego ZOO to koszt 40 zł, ulgowy 30 zł. Za bilet rodzinny (rodzice oraz maksymalnie trójka dzieci) zapłacimy 120 zł.

9. Dream Park Ochaby

parki dinozaurow
Dream Park Ochaby

– to położony na terenie śląska, tuz przy drodze krajowej 81, na powierzchni ponad 5 hektarów park rozrywki, który duży nacisk kładzie przede wszystkim na edukację, a bilety wstępu kosztują nieco ponad 40 złotych. To ewenement, jeżeli chodzi o parki rozrywki w Polsce, bo udostępnia zwiedzającym atrakcje także w sezonie zimowym – można zobaczyć w tym czasie Park Dinozaurów, Park Miniatur czy Dom Do Góry Nogami. Jest idealny dla najmłodszych, ale także dla wszystkich tych, którzy chcą usłyszeć ryk dinozaurów, czy w kilka godzin odbyć podróż dookoła świata. Koszt biletu to około 46zł dla dorosłych, dla dzieci około 41zł.

10. Bałtowski Kompleks Turystyczny

baltow park
Bałtowski Kompleks Turystyczny

to propozycja dla wszystkich miłośników dinozaurów. To położony w odległości 14 kilometrów od Ostrowca Świętokrzyskiego, pierwszy w Polsce park tematyczny w całości poświęcony dinozaurom – Jura Park. Znajdują się tutaj naturalnej wielkości, ręcznie wykonane rekonstrukcje tych prehistorycznych stworzeń. Rozrywką, zarówno dla młodszych, jak i dla starszych będzie prehistoryczne oceanarium – głębię oceanu przedstawiono tutaj za pomocą trójwymiarowego obrazu. Normalny bilet wstępu do parku to 30 zł, bilet ulgowy to koszt 24 zł. Dzieci do lat czterech – wstęp bezpłatny.

źródło: Skyscanner