Roksana Węgiel posądzona o plagiat. Czy jej nowa piosenka jest kopią zagranicznego hitu?

Najnowszy singiel wokalistki, "Miasto", spotkał się z pozytywnym przyjęciem. Niektórzy słuchacze dostrzegli jednak niepokojące podobieństwa do innego hitu.

roksana węgiel plagiat
Roksana Węgiel posądzona o plagiat. Czy jej nowa piosenka jest kopią zagranicznego hitu? Foto Instagram @roxie_wegiel

Roksana Węgiel, która w styczniu skończyła 18 lat, przygotowuje się właśnie do premiery nowej płyty. Kolejny album młodej wokalistki o tytule „13+5” w sprzedaży pojawić się ma już w tym miesiącu. Wcześniej fani mogli zapoznać się natomiast z kilkoma singlami, które promują krążek. Na początku roku piosenkarka wypuściła teledysk do utworu „Ciche szepty”. Teraz ujawniła kolejną piosenkę z „13+5”, czyli singiel „Miasto”. Chociaż wielu fanów gwiazdy jest zachwyconych jej kolejną piosenką, to część uważa, że Roksana Węgiel mogła popełnić… plagiat.

Zobacz także: Roksana Węgiel ma nowego ukochanego – jej chłopak jest starszy o 8 lat!

Roksana Węgiel oskarżana o plagiat

Co uważniejsi słuchacze szybko wychwycili podobieństwa między „Miastem” a popularnym hitem zeszłego roku, czyli piosenką „Bad memories” Meduzy i Jamesa Cartera. Jak na razie młoda wokalistka nie odniosła się do komentarzy pytających o podobne refreny obu piosenek.

To nie pierwszy raz, kiedy Roxie musiała zmierzyć się z zarzutami o plagiat. W 2020 roku wokalistka znalazła się w centrum afery wywołanej utworem „Nie z tej ziemi” i jego podobieństwem do piosenki „Physical” Duy Lipy. O rozwiązanie sprawy zwrócono się do Aleksandry Sewerynik, doktora nauk prawnych i dyrygentki chóralnej, która przeprowadziła ekspertyzę. Ostatecznie okazało się, że pomimo pewnych podobieństw, żadne prawa autorskie nie zostały naruszone.