Sposoby na złamany lub pęknięty paznokieć

Przed tobą ważna randka lub spotkanie, a akurat złamał ci się paznokieć? Niekoniecznie musisz skracać je wszystkie! Przedstawiamy sposoby na uratowanie sytuacji tak, by dalej móc cieszyć się pięknymi dłońmi bez wizyty manikiurzystki

Sposoby na złamany lub pęknięty paznokieć

Chociaż raz w życiu każda kobieta doświadczyła bólu złamanego lub pękniętego paznokcia. Zwykle zdarza się to w najmniej odpowiednim momencie. Świeżo zrobiony manicure przed ważnym spotkaniem, a tobie pękł paznokieć? Przedstawiamy trzy domowe sposoby na to jak szybko uratować sytuację.

1. Torebka herbaty

Do zastosowania tej metody potrzebować będziesz: torebki herbaty, nożyczek, odżywki do paznokci, kolorowego papieru i pęsety.

Wysyp herbatę z torebki. Następnie z pustej wytnij prostokąt takiej wielkości, by pokrywał całe złamanie i lekko wystawał poza brzegi paznokcia. Przytrzymując go za pęsetą sprawdź czy jest odpowiedniego rozmiaru. Następnie pomaluj paznokieć grubą warstwą odżywki i na mokry lakier połóż wycięty prostokąt. Dociśnij go za pomocą pęsety, a wystające fragmenty zawiń pod paznokieć. Na całą bibułkę nałóż kolejną warstwą odżywki. By nadać paznokciom naturalny wygląd, pomaluj je bazą do paznokci, a gdy wyschną – wybranym, kolorowym lakierem.

2. Klej

Szybkim sposobem na naprawę sytuacji jest zastosowanie kleju. Jednak nie należy korzystać z tego sposobu, jeśli ze złamanego paznokcia cieknie krew lub bezbarwna ciecz. Ponadto akrylany, jako częsty składnik kleju, są silnie uczulające, dlatego należy ostrożnie podchodzić do stosowania tej metody.

W sklepach dostępne są specjalne kleje do ratowania złamanych paznokci. Inną możliwością jest ten do tipsów lub kropelka. Klej należy nałożyć na możliwie jak najmniejszą część paznokcia omijając skórki. Po wyschnięciu wypoleruj go bloczkiem i opiłuj. Tak przygotowane paznokcie wystarczy pomalować kolorowym lakierem.

3. Tips

Kolejnym sposobem na to, by zachować piękny wygląd dłoni jest doklejenie sztucznego paznokcia. W sklepach dostępne są tipsy w różnych kształtach i rozmiarach, pozwalające dobrać odpowiedni dla nas. Część z nich w opakowaniu zawiera specjalny klej.

Pierwszym krokiem jest odtłuszczenie płytki acetonem i zmatowienie jej blokiem polerskim. Następnie na paznokieć nakładamy klej i przyklejamy tips, przytrzymując go ok. 10 sekund. Należy uważać, by nie powstały pęcherzyki powietrza. Na koniec skracamy paznokcie do odpowiedniej długości i nadajemy im pożądany kształt.

Wpis znaleziono dzięki:

- paznokcie

- złamane

- rady