Susan Sarandon aresztowana! Jak do tego doszło?

Znana amerykańska aktorka Susan Sarandon została zatrzymana przez policję w Waszyngtonie. Protestowała przeciwko polityce prezydenta Donalda Trumpa „zero tolerancji” w stosunku do nielegalnych imigrantów i ich rodzin.

Foto/instagram.susansarandon

Aktorka była w gronie 575 kobiet zatrzymanych za udział w nielegalnym proteście przeciwko polityce antyimigracyjnej prowadzonej przez administracje Donalda Trumpa. O tym Susan Sarandon poinformowała na swoim profile na Twitterze.

Aresztowana. Bądźcie silne. Nie przestajemy walczyć. – napisała hollywoodzka aktorka i dodała nadpis #KobieceNieposłuszeństwo.

Policja postawiła zarzuty brania udziału w nielegalnej demonstracji.

Foto/twitter.SusanSarandon

Od maja do czerwca ponad dwa miliony dzieci nielegalnych imigrantów zostało rozdzielonych od swoich rodziców i opiekunów. Choć Donald Trump wydał rozporządzenie, które nakazuje wstrzymania oddzielania dzieci imigrantów, zawiera ono dużo kontrowersji, które są sprzeczne z obowiązującym prawem Stanów Zjednoczonych.

Powiedz to głośno! Powiedz to jasno! Imigranci są tu mile widziani! Nas to obchodzi! – skandowali protestanci przed Departamentem Sprawiedliwości.

Susan Sarandon stała się popularną dzięki głównej roli w musicalu Jima Sharmana „The Rocky Horror Picture Show”. W roku 1982 dostała Oscara za rolę w filmie „Atlantic City”. Chętnie bierze udział w organizacjach społecznych i charytatywnych.