Szafa drewniana czy z płyty meblowej?

Szafa jest podstawowym meblem, który znajduje się w każdym mieszkaniu lub domu. Zwykle wybór pada na modele wykonane z płyt meblowych, które co prawda prezentują się dobrze, ale nie są trwałe. Alternatywą dla nich jest szafa drewniana.

Szafa drewniana czy z płyty meblowej?
Szafa drewniana czy z płyty meblowej?
  1. Szafa drewniana – element natury w Twoim wnętrzu
  2. Trwałe i solidne szafy drewniane

Meble wykonane z drewna cieszą się ogromną popularnością, szczególnie wśród osób, które swoje wnętrza urządzają w stylu skandynawskim lub klasycznym. Wybierać można spośród mebli wykonanych z kilku rodzajów drewna oraz utrzymanych w wielu stylach, dlatego każdy znajdzie dla siebie szafy idealne.

Szafa drewniana – element natury w Twoim wnętrzu

Oryginalne, drewniane meble od setek lat stanowią klasyczny element wykończenia wnętrz i nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić. Jako materiał naturalny, drewno świetnie koresponduje z innymi surowcami, wykorzystywanymi w dowolnym stylu architektonicznym. Prezentuje się równie dobrze we wnętrzach rustykalnych, jak i minimalistycznych czy loftowych, gdzie stanowi kontrast dla surowego metalu i szkła. Szafa drewniana może więc stanąć wszędzie. Dodatkowym atutem jest wygląd – meble sosnowe, dębowe czy wykonane z jeszcze innego rodzaju drewna, mają niepowtarzalne wykończenie, oparte na naturalnym rysunku słojów i oryginalnych przebarwieniach. Każdy mebel jest więc inny, niepowtarzalny i oryginalny.

Trwałe i solidne szafy drewniane

Chociaż cena drewnianych szaf wielu osobom wydaje się wygórowana, to w rzeczywistości, po zestawieniu jej z walorami użytkowymi i parametrami technicznymi, przestaje dziwić. Meble wykonane z litego drewna są trwałe i solidne; odpowiednio użytkowane, opierają się upływowi czasu i wyglądają równie świetnie zarówno zaraz po zakupie, jak i na wiele lat po nim. Drewniane szafy cechują się wytrzymałością na obciążenia, nie odkształcają się nawet pod bardzo dużym naciskiem. Niezależnie od tego, czy szafa stoi w sypialni, w korytarzu czy w salonie, powinna być odporna na przypadkowe uderzenia, zarysowania czy innego rodzaju uszkodzenia, a żaden inny materiał nie jest tak odporny jak drewno. Nawet jeśli ulegnie ono uszkodzeniu, szafę można bez problemu i niskim kosztem naprawić, co nie jest możliwe w przypadku uszkodzenia płyty meblowej. Drewno jest też bezpieczne, może więc być bez przeszkód stosowane do produkcji mebli dla dzieci.

Szafy drewniane zachwycają więc nie tylko estetyką, ale również trwałością i wytrzymałością. Inwestycja w meble z drewna szybko się zwraca, a same produkty będą doskonale służyć swojemu właścicielowi przez wiele lat.