W czym odnajduje się Agnieszka Cegielska?

Prezenterka uważa, że na świecie nie ma nic doskonalszego niż natura. To właśnie na łonie przyrody gwiazda TVN szuka odpoczynku od wielkomiejskiego tempa życia i codziennego stresu. Jej zdaniem współczesny świat narzuca człowiekowi zbyt szybkie tempo życia, pozbawione refleksji i chwil wyciszenia.

Flesz Fashion Night
Flesz Fashion Night

Agnieszka Cegielska twierdzi, że duchowość jest niezwykle istotnym elementem jej życia. Uważa też, że wielu ludzi podzieliłoby jej zdanie w tej kwestii, nie mają oni jednak czasu, aby zastanowić się nad swoimi duchowymi potrzebami. Świat XXI wieku narzuca bowiem ludziom niezwykle szybkie tempo życia, nie pozostawiając miejsca na refleksję.

– Duchowość jest ważna w moim życiu. Żyjemy w bardzo przebodźcowanym świecie, pędzimy. Ten XXI wiek jest po prostu taki na szóstym biegu – mówi prezenterka agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Zdaniem Agnieszki Cegielskiej każdy człowiek potrzebuje chwili zatrzymania w codziennym biegu, oderwania się od rzeczywistości i odpoczynku. Każdemu niezbędny jest moment zastanowienia się nad potrzebami nie tylko ciała, lecz także ducha. Tę niezbędną dawkę duchowości Agnieszka Cegielska odnajduje w kontakcie z naturą.

– Kocham wszystko, co zostało stworzone w tak piękny sposób, czyli naturę, bo uważam, że nie ma nic doskonalszego, niczego jeszcze wszechświat i Pan Bóg nie wymyślił doskonalszego niż natura – mówi gwiazda.

Prezenterka twierdzi, że w stresujących momentach swojego życia wybiera się do lasu, gdzie odzyskuje równowagę duchową. Jej zdaniem w życiu człowieka niezbędna jest także dobra, szczera rozmowa o ważnych dla niego sprawach, także dotyczących życia duchowego. Taką rozmowę odbyła w ubiegłym roku z dziennikarką Katarzyną Olubińską, autorką książki „Bóg w wielkim mieście”.

– To było cudowne, żeby można było się zatrzymać w tej Warszawie w środku lata, usiąść i porozmawiać o ważnych rzeczach, ważnych myślę dla każdego z nas – mówi Agnieszka Cegielska.

Książka „Bóg w wielkim mieście” ukazała się w marcu nakładem wydawnictwa WAM. Stanowi zapis rozmów, jakie autorka odbyła z takimi gwiazdami jak Maciej Musiał, Wojciech Modest Amaro, Agnieszka Cegielska, Marika, Marcin Gortat oraz Iza Miko. Tematem rozmów były tak fundamentalne kwestie w życiu, czyli duchowość, miłość, cierpienie, szczęście, marzenia i śmierć.