Wampirzy lifting – czym jest PRP?

O tym, że dzięki krwi można wiecznie wyglądać pięknie i młodo, słyszałyśmy z bajek o strasznych czarownicach i przerażających wampirach. Jak się jednak okazuje, współczesna technologia jest w stanie ziścić nawet najdziwniejsze pomysły! I wcale nie należy się ich bać.

wampirzy lifting
Wampirzy lifting – czym jest PRP? Foto Instagram @aestheso_clinic

Wampirzy lifting to nic innego, jak zabieg osoczem bogatopłytkowym. Jego pospolita nazwa wzięła się od tego, że do wykonania procedury używa się preparatu przygotowywanego z własnej krwi pacjenta. Zabieg przeprowadzany przy pomocy mezoterapii igłowej, czyli śródskórnych zastrzyków, mających wprowadzać pożądane substancje w naszą twarz. Chociaż może wydawać się skomplikowany, a nawet groźny, to wcale taki nie jest! Wręcz przeciwnie, wampirzy lifting uznawany jest za skuteczny i bezpieczny.

Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe, zwane z angielskigo PRP (platelet rich plasma), to unikalny preparat, przygotowywany ze skoncentrowanych w niewielkiej ilości osocza naszych własnych płytek krwi, bogatych w czynniki wzrostu. Dlaczego wykorzystuje się właśnie płyny ustrojowe? Okazuje się, że trombocyty są podstawą w odbudowywaniu i naprawianiu tkanek miękkich i twardych. Dostarczane przez nie substancje stymulują regenerację, podziały komórkowe, a także produkcję nowego kolagenu i elastyny, czyli odpowiadających za młodzieńczy wygląd skóry białek. Wspomagają autologiczną odnowę komórkową, prowadzącą do rewitalizacji cery. Co więcej, płytki krwi pobudzają tworzenie się nowych naczyń krwionośnych, co skutkuje lepszym ukrwieniem twarzy.

Jak wygląda zabieg?

Wampirzy lifting potrafi być dosyć spektakularny, dlatego niejedna influencerka wrzuciła do sieci relację z procedury. Nie raz są one nieco dramatyzowane, ponieważ w gabinecie zabieg rzadko kiedy wzbudza podobne emocje, co w Internecie. Pacjentki powinny być po wstępnej konsultacji i zostać wcześniej przygotowane do mezoterapii przez specjalistę. Właściwa kuracja zaczyna się od pobrania fiolki krwi. Następnie za pomocą wirowania odizolowuje się leukocyty i płytki krwi od erytrocytów. Bezpośrednio po przygotowaniu preparatu wstrzykuje się go w wybraną okolicę, wyjaśniono nam w Klinice medycyny estetycznej i anti-aging dr Beaty Dethloff.

Dla kogo wampirzy lifting?

Dzięki temu, że używana substancja powstała z krwi własnej pacjenta, stwarza ona dużo mniejsze szanse na jakiekolwiek alergie bądź negatywne reakcje. Dlatego jest to zabieg szczególnie lubiany przez osoby skłonne do nietolerancji bądź uczuleń. Również klientki szukające naturalnych alternatyw dla innych zabiegów często wybierają właśnie PRP. Poza tym jego regeneracyjna moc oznacza, że jest on często stosowany po innych zabiegach medycyny estetycznej. Dzieje się tak dlatego, iż dzięki wstrzykiwaniu osocza bogatopłytkowego skóra szybciej się goi.

 

Efekty

Jak wyjawiono nam w Klinice medycyny estetycznej i anti-aging dr Beaty Dethloff, zabieg osoczem bogatopłytkowym jest niezwykle wszechstronny. Stosuje się go w sytuacji, gdy skóra potrzebuje całkowitej odnowy. Poza tym przynosi mnóstwo innych pożądanych efektów. Wśród nich są wygładzenie skóry, zmniejszenie hiperpigmentacji i ujednolicenie kolorytu. Po zabiegu poprawia się jędrność i elastyczność skóry, następuje także wygładzenie zmarszczek. Wampirzy lifting pomoże w likwidowaniu blizn potrądzikowych, a nawet zajmie się problemem łysienia! Ponadto można go wykonywać na różnych częściach ciała, nie tylko na twarzy.

Przeciwwskazania do zabiegu

Jednym z głównych przeciwwskazań do mezoterapii osoczem bogatopłytkowym jest ciąża lub karmienie piersią. Osobami, które nie powinny poddawać się wampirzemu liftingowi są również pacjenci z aktywnymi stanami zapalnymi skóry bądź opryszczką. Niebezpieczne może być poddanie się kuracji podczas przyjmowania leków przeciwzakrzepowych. Także choroby autoimmunologiczne, jak niewyrównana cukrzyca i nowotwory, są przeciwwskazaniem.