Wi(b)rujący seks

Temat gadżetów erotycznych od kilku lat cieszy się rosnącą popularnością. Coraz częściej informacje o erotycznych akcesoriach dla kobiet, mężczyzn i par dostają się do mediów o dużym zasięgu.

wibrujacy seks

O tym jakie potrzeby zaspokajają, jak poprawnie z nich korzystać i jakie niosą za sobą korzyści dla singli i par– w szczególności jeden z nich, wibrator – przeczytamy w komentarzu Radosława Jerzego Utnika, seksuologa-psychologa.

Rzeczywista potrzeba czy widzimisię?

Gadżety erotyczne mogą w znaczący sposób urozmaicić życie erotyczne, potrzeba do tego odrobinę zaangażowania i pomysłowości ze strony kochanków. W niektórych przypadkach nawet mogą nadać mu zupełnie nowe oblicze. Przede wszystkim rolą gadżetów jest inspirowanie do zabaw we dwoje. To dzięki nim repertuar pieszczot jest znacznie bogatszy. Eksperci podkreślają, że korzystanie z gadżetów erotycznych pozytywnie wpływa na niwelowaniu różnic w czasie, w jakim kochankowie osiągają orgazm. – Gadżety to doskonałe rozwiązanie dla par, u których króluje zaufanie i wzajemny szacunek.
Decyzja o tym czy skorzystać z urozmaiceń w postaci np. wibratora powinna być decyzją obojga kochanków. Ale to co z całą pewnością można powiedzieć o gadżetach, to że wnoszą do sypialni powiew świeżości, czasem nawet poczucie humoru – komentuje Radosław Jerzy Utnik, seksuolog-psycholog współpracujący z marką Durex.

Początek historii na wibrującym łóżku

W poprzednich stuleciach masaże intymnych części kobiecego ciała często uważano za rozwiązanie problemów związanych na przykład ze stresem, omdleniami, brakiem apetytu czy bezsennością.
Pierwszy wibrator narodził się koło 1870 roku w Anglii. Swoim kształtem oraz rozmiarami nie przypominał dzisiejszych wibratorów. Bliżej mu było do … łóżka z wibrującą końcówką. Ta sporych rozmiarów konstrukcja zasilana była parą wodną. Pierwszy elektryczny wibrator wyprodukowała i opatentowała w 1902 roku amerykańska firma na co dzień produkująca sprzęty gospodarstwa domowego.

Co warto wiedzieć przed zakupem gadżetów erotycznych?

Wybór dostępnych akcesoriów jest ogromny. Przede wszystkim jednak warto postawić na sprzęt wiarygodnej marki. Nawet jeśli decydujemy się na zakupy w sieci – na takie zakupy często decydują się osoby, które nie mają na tyle śmiałości, żeby pójść do tradycyjnego sex shopu – również powinno się zwracać uwagę na gadżety wiarygodnych producentów sprzedawane przez sklepy cenione przez klientów, posiadające długi staż.

Jakie gadżety wybrać i czym się kierować w czasie zakupu? Jednym z przydatnych akcesoriów do zabaw erotycznych jest lubrykant, np. Durex Perfect Glide – żel, który zapewni dłużej trwające nawilżenie pochwy, niezbędne do odczuwania przyjemności płynącej ze zbliżenia. Urozmaiceniem zbliżenia mogą być masażery czy wibratory zewnętrzne i wewnętrzne dla pań i panów, a także specjalne nakładki wibracyjne dla par przeznaczone do używania podczas stosunku. Warto jest dobrać odpowiedni gadżet pamiętając, że ma on urozmaicić zabawy erotyczne, a nie stresować kochanków. Stawiając pierwsze kroki w świecie erotycznych zabaw śmiało można sięgnąć po nakładkę wibracyjną z wypustkami Durex Play Litte Devil nakładanej na członka i stymulującej łechtaczkę albo po mini masażer Durex Play Delight Vibrating Bullet, który pobudzi zewnętrzne obszary erogennych ciał obojga partnerów.

Sięgając po wibrator, który w większości kojarzy się swoim kształtem z penisem, łatwo można zauważyć, że gadżet ten produkowany jest w niezliczonej ilości formach. Który wybrać? – Dawno zostało stwierdzone, że kształt i rozmiar nie mają kluczowego znaczenia, dlatego wybór wibratora to mocno indywidualna sprawa. Jeśli np. wibrator ma służyć do stymulacji wewnętrznej idealnie sprawdzi się do tego model Durex Play Pure Fantasy. Warto oczywiście znaleźć swój gadżet erotyczny pamiętając, że ma on budować życie intymne, dodając szczyptę nowości i pikanterii w sypialni – podkreśla Radosław Jerzy Utnik.