Wojciech Malajkat weźmie udział w specjalnej kampanii


Wojciech Malajkat przyznaje, że z duża przyjemnością zgodził się zostać ambasadorem Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą. Aktor podkreśla, że zawsze chętnie angażuje się w pomoc osobom chorym i wspiera je w trudnych momentach. Mukowiscydoza jest chorobą genetyczną. Nie da się jej wyleczyć.
Mukowiscydozę stwierdza się u jednego na cztery tysiące urodzonych dzieci. Chorują zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. Podstawowym objawem jest produkcja przez organizm gęstego, lepkiego śluzu, który zatyka płuca i prowadzi do zagrażających życiu infekcji oraz utrudnia prawidłową pracę trzustki, co powoduje zaburzenia trawienia.

– To dla mnie zaszczyt, że mogę wspierać ludzi, którzy próbują coś z tą ciężką chorobą zrobić i tych, którzy na nią chorują. Bardzo się cieszę, że mogę pomagać. Robię to z odruchu serca i oczywistej potrzeby – mówi Wojciech Malajkat w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.
Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą samodzielnie oraz we współpracy z innymi organizacjami prowadzi szereg kampanii społeczno-edukacyjnych, których celem jest zwrócenie uwagi na problemy osób zmagających się z tą chorobą. W kolejnej akcji weźmie udział Wojciech Malajkat.
– W planie jest stworzenie klipów i rozmów, użycie mnie z całej siły, a ja się na to z całej siły zgadzam – dodaje Wojciech Malajkat.
Na mukowiscydozę cierpi w Polsce około 2 tys. osób.