Wyciągarki samochodowe – na co zwrócić uwagę podczas wyboru wyciągarki do samochodu?

Przed Twoimi oczami rozpętała się właśnie wizja górzystego, zaśnieżonego terenu? Nic bardziej mylnego! Wyciągarki samochodowe są niezwykle pomocnym elementem wyposażenia.

Wyciągarki samochodowe – na co zwrócić uwagę podczas wyboru wyciągarki do samochodu?

Sprawdzają się w wielu sytuacjach, nie tylko podczas jazdy po podmokłym czy zaśnieżonym terenie. Dowiedz się, jakie zastosowanie może mieć wyciągarka samochodowa oraz na co warto zwrócić uwagę podczas jej wyboru?

Zastosowanie wyciągarek samochodowych

Wyciągarki samochodowe wykorzystywane są najczęściej przez służby ratunkowe, pomoc drogową i miłośników off-road. To akcesorium, z którego korzystają zarówno profesjonalni rajdowcy, jak i amatorzy taplania się w błocie. Sprawdź: Wyciągarki samochodowe – najlepsze propozycje na start przygody z offroadem.

Oczywiście, w sytuacjach podbramkowych wyciągarki sprawdzają się najlepiej, natomiast są również pomocne podczas codziennej jazdy. Posiadacz wyciągarki może sam szybko wyjść z opresji, zamiast czekać na kosztowną pomoc drogową.

Urządzenie jest pomocne także podczas załadunku motorówki czy quada na przyczepę. Sprawdzają się w przypadku małych, jak i dużych pojazdów, w tym samochodów terenowych i łodzi.

Wybór wyciągarki samochodowej nie jest łatwym zadaniem, a powinien być uzależniony przede wszystkim od jej późniejszego zastosowania. Sklepowe i wirtualne półki uginają się pod wielością modeli, więc wybór odpowiedniego urządzenia może przyprawić o przysłowiowy zawrót głowy.

Najważniejsze parametry wyciągarki samochodowej

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wyciągarki samochodowej?

Poszukiwania wyciągarki warto rozpocząć od analizy dostępnej oferty i na jej podstawie dopiero dokonać zakupu. Najważniejsze, aby zwrócić uwagę na poszczególne parametry techniczne dostępnych urządzeń, a także na model pojazdu, który zamierzasz wyposażyć w wyciągarkę.
Ważnym czynnikiem decydującym o zakupie powinien być także sposób jej montażu. Wyciągarka powinna być możliwie, jak najprościej montowana i od razu gotowa do użytkowania.
Pamiętaj, że kluczową zasadą jest, aby ciężar samochodu stanowił połowę nominalnej siły uciągu wyciągarki. Warto zaznaczyć, że gdy samochód jest załadowany, te parametry ulegają zmianie. Do wyboru masz, np. wyciągarki ręczne, hydrauliczne i elektryczne. Te ostatnie cieszą się największą popularnością, głównie za sprawą ich uniwersalności. Natomiast decydując się na wyciągarkę ręczną ,możesz liczyć jedynie na siłę własnych mięśni.

Najważniejsze parametry wyciągarki samochodowej

Podczas analizy interesujących ofert, przeanalizuj parametry tj. rodzaj wyciągarki (wyciągarka elektryczna, ręczna czy hydrauliczna), maksymalna siła uciągu, warunki gwarancyjne, sposób montażu, ale także zwróć uwagę na producenta.

Gdzie kupić profesjonalną wyciągarkę samochodową?

Warto zdecydować się na zakup wyciągarki od profesjonalnej, sprawdzonej firmy. Ogromny wybór wyciągarek, a także profesjonalną pomoc doradców, znajdziesz u dragonwinch.com. Firma posiada kilkunastoletnie doświadczenie na rynku i cieszy się mnóstwem pozytywnych opinii. Długoletnia tradycja oraz posiadanie ogromnej fabryki za granicą są potwierdzeniem jakości i profesjonalizmu.

Artykuł sponsorowany

Wpis znaleziono dzięki:

- Wyciągarka samochodowa

- Problem z samochodem

- Wyciągarki samochodowe