Wzruszające pożegnanie Młynarskiej. To koniec „Świat się kręci”?! [wideo]

Program „Świat się kręci” może być zdjęty z anteny TVP. Niewykluczone, że ostatni odcinek widzowie obejrzą już 10 czerwca. Agata Młynarska twierdzi, że nie jest zaskoczona takim rozwojem sytuacji. Zapewnia też, że życie nauczyło ją, by do spraw zawodowych podchodzić bez emocji. Wczoraj wieczorem wzruszająco pożegnała się z widzami.

Agata Młynarska, GA.
Agata Młynarska, GA.

Decyzję odnośnie do przyszłości programu „Świat się kręci” zarząd TVP ma podjąć do końca czerwca. W chwili obecnej nie wiadomo, czy jego formuła przejdzie gruntowne zmiany czy format zniknie z anteny telewizji publicznej. Według Macieja Staneckiego, członka zarządu TVP, „Świat się kręci” jest odpowiedzialny za słabsze wyniki oglądalności „Wiadomości”, jego produkcja jest zbyt kosztowna, nie można też określić, do jakiej grupy odbiorców jest skierowany.

Przypomnijmy, że odejście Agaty z TVP ciągnie się już jakiś czas! Pisałyśmy o tym tutaj.

Wczoraj w „Świat się kręci” Młynarska pożegnała się z widzami dumnie cytując na końcu słowa piosenki własnego ojca:

Ja przez trzy lata, przy tym stole, spotykałam niesamowitych ludzi, niesamowitych gości. Chciałam teraz Państwu za te spotkania, podziękować. Jestem wyróżniona przez los, że mogłam tu, przy tym stole, spotykać tak cudownych ludzi, jak Wy, jak państwo i widzieć publiczność. Mówię to z ogromnym przejęciem, bo w tym sezonie to mój ostatni program, a kto wie, czy nie w ogóle ostatni mój Świat się kręci. Chciałam podziękować całej ekipie, redakcji, wydawcom, moim cudownym kolegom. Nie macie pojęcia, jaka to jest ekipa. Z takimi ludźmi można zdobywać wszystko. Chciałam też bardzo serdecznie podziękować Telewizji Polskiej, która we mnie uwierzyła. W takich sytuacjach, zawsze zadawałam sobie pytanie: co dalej? Zawsze z pomocą przychodziły mi słowa piosenki mojego taty: Bo chociaż jest niejeden szlak po którym trudniej iść, lecz idąc tak nie musisz brnąć w pochlebstwa dym i karku giąć przed byle kim. Rozważ te myśl, a potem idź. Idź własną drogą.

Widocznie Agata nie będzie już giąć karku przed nowym zarządem TVP. Na swoim Facebooku pod podziękowaniami i słowami pożegnania napisała :

Moja podróż telewizyjna na pewno się nie kończy, może jedynie zmienić adres. Idę zawsze własną drogą, bez zginania karku…

Czy to oznacza, że zobaczymy Edytę w innej stacji już wkrótce?? Zobaczcie jej „nieemocjonalne” podejście do pracy: