Zdradzamy jakie sposoby mają gwiazdy na zimową apatię!

Gwiazdy mają sposoby na zimową chandrę. Olga Borys poprawia sobie nastrój ciepłą kąpielą lub dobrą kuchnią. Anna Dereszowska stawia na dużą ilość światła i spotkania z przyjaciółmi.

zdradzamy jakie sposoby maja gwiazdy na zimowa apatie
Zdradzamy jakie sposoby mają gwiazdy na zimową apatię!

Jesień i zima to czas, gdy zwiększa się liczba osób cierpiących na apatię i mających obniżony nastroju. Przyczyną może być niska temperatura i zbyt mała ilość światła słonecznego organizm produkuje wówczas mniej serotoniny, hormonu odpowiadającego za odczuwanie radości i zadowolenia. Z zimową apatią można walczyć zdrową dietą, odpowiednią ilość snu i aktywnością fizyczną.

– Gdy zmarznę, to wskakuję do łóżka, przykrywam się cała i śpię. I wstaję dopiero wtedy, kiedy jest mi obrzydliwie gorąco – mówi Olga Borys agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Aktorka ma też inne, wypróbowane sposoby na dobry nastrój w zimowe miesiące. Należą do nich ciepła kąpiel z pianką oraz dobre jedzenie.

– Lubię się tak rozpieścić czasem dobra kuchnią. Jak mam na coś ochotę, to albo sobie to gotuję, albo mąż mi to gotuje, albo idziemy do restauracji – mówi Olga Borys.

Anna Dereszowska przyznaje, że bardzo tęskni za słońcem. Jej zdaniem dobrym sposobem na zimową chandrę jest lampka dobrego wina, ona sama nie może jednak z tego korzystać wciąż bowiem karmi piersią swojego pięciomiesięcznego synka. Apatię pomagają jej odegnać spotkania z przyjaciółmi oraz duża ilość światła, choćby sztucznego.

– Na szczęście jest kilka sposobów ze sztucznym oświetleniem, które można wymyślić i sobie zaaplikować w domu, więc z tego też korzystam mówi Anna Dereszowska.

Obie gwiazdy uważają także, że najlepszym sposobem na przeciwdziałanie obniżonemu nastrojowi jest uśmiech i poczucie humoru. Zachęcają wszystkich do stosowania tego.

– Z humorem można dobrze się bawić albo można z humorem narzekać, jak cudownie można narzekać, naprawdę, do tego można wszystkich naokoło rozśmieszyć – mówi Olga Borys.

http://