Zespół Little Mix zawiesza karierę

Po 10 latach działalności girlsband robi sobie przerwę. Dziewczyny zamierzają się teraz skupić na solowych projektach oraz życiu prywatnym.

Little Mix zawiesza karierę
Zespół Little Mix zawiesza karierę. Foto Instagram @littlemix

Grupa muzyczna, w której skład wchodzą Perrie Edwards, Leigh-Anne Pinnock oraz Jade Thirwall, ogłosiła właśnie wstrzymanie swojej działalności. Po wiosennej trasie „Confetti” dziewczyny planują podążyć oddzielnymi ścieżkami, choć zapewniają, że to jeszcze nie koniec historii zespołu. 

Little Mix zawiesza karierę

Niewątpliwie przykrą wiadomość dla fanek i fanów brytyjskiego girlsbandu piosenkarki ogłosiły niedługo po premierze wzruszającego teledysku do piosenki „Between Us”. W klipie Perrie, Leigh-Anne oraz Jade podzieliły się najpiękniejszymi wspomnieniami z wspólnych 10 lat. W materiale zabrakło byłej wokalistki zespołu – Jesy Nelson, która rok temu odeszła z grupy. Pozostała trójka pozostaje skonfliktowana z dawną koleżanką. Dziewczyny oskarżają ją o blackfishing – celowe upodobnianie się do osób czarnoskórych, w tym przypadku poprzez przyciemnianie swojej karnacji. Szczególnie dotknięta zachowaniem Jesy miała być Leigh-Anne.

Po odejściu Nelson trio Little Mix wciąż koncertowało i nagrywało nowe piosenki. Teraz jednak okazuje się, że dziewczyny potrzebują czasu na odpoczynek.

– Chciałyśmy dać wam znać, że po trasie „Confetti” w kwietniu/maju przyszłego roku zrobimy sobie przerwę od Little Mix. Minęło 10 niesamowitych lat, wspaniała, niekończąca się przygoda i czujemy, że nadszedł czas, aby zrobić sobie przerwę, abyśmy mogły naładować baterie i popracować nad innymi projektami […] Nie rozstajemy się – Little Mix zostanie z nami. W przyszłości planujemy więcej muzyki, tras i występów. Stworzyłyśmy z wami tak wiele niesamowitych wspomnień i nie możemy się doczekać, aby stworzyć ich więcej – napisały na Instagramie wokalistki.

Mała mieszanka, która nieźle namieszała

Little Mix to girlsband, który powstał w 2011 roku w programie X Factor. Perrie, Jade, Leigh-Anne oraz Jesy przyszły na casting pojedynczo. Zostały połączone i stworzyły niesamowity zespół. Koniec końców udało im się wygrać ósmą edycję talent show.
Dziewczyny nagrały w sumie siedem albumów studyjnych. Ich największe hity do „Wings”, „Black Magic” czy „Shout Out to My Ex”.
O artystkach było również głośno w kontekście ich życia prywatnego. Jesy Nelson kojarzono z częstymi wypowiedziami na temat jej problemów ze zdrowiem psychicznym. Wokalistka podała je zresztą jako powód swojego odejścia z Little Mix.
Z kolei Perrie Edwards wciąż pojawiała się na pierwszych stronach gazet, gdy spotykała się z wokalistą Zaynem Malikiem. Gwiazdorska para była nawet zaręczona. Rozstali się w 2015 roku, a w 2017 piosenkarka rozpoczęła związek ze znanym angielskim piłkarzem Alexem Oxlade-Chamberlainem. Kilka miesięcy temu zakochani przywitali na świecie synka.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Little Mix (@littlemix)