Znany reżyser Xawery Ż. z zarzutami posiadania środków odurzających

W połowie października Xawery Ż. został zatrzymany w związku z posiadaniem marihuany. Media informują, że właśnie postawiono mu zarzuty.

xavery ż.
Znany reżyser z zarzutami posiadania środków odurzających. Foto Ja Fryta, CC BY-SA 2.0, commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=86736198

W ostatnim czasie reżyser Xawery Ż. pojawia się w mediach nie za sprawą nowego filmu, a z powodu konfliktu z prawem. 15 października mężczyzna został zatrzymany przez policję do rutynowej kontroli drogowej. Okazało się, że ma przy sobie marihuanę.

Xawery Ż. usłyszał zarzuty

Jak informuje portal Pomponik.pl reżyserowi właśnie przedstawiono zarzuty.

Xaweremu Ż. został przedstawiony zarzut posiadania środków odurzających w postaci marihuany w ilości 1,05 grama, tj o czyn z art. 62 ust 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. W toku postępowania powołano biegłego w celu ustalenia, czy podejrzany kierował samochodem pod wpływem środków zabronionych przez ustawę – powiedziała Pomponikowi Katarzyna Skrzeczkowska, rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga. Mężczyźnie grozi do 3 lat więzienia.

Nie po raz pierwszy Xawery Ż. ma problemy z prawem. W 1993 roku był sprawcą tragicznego wypadku samochodowego. Zginęła w nim 20-letnia Barbara Kosmal, córka Barbary Brylskiej. Reżyser doznał wówczas niewielkich obrażeń. Wielokrotnie wspominał, że mierzy się z wyrzutami sumienia w związku z tą tragedią.