Zwycięzcy MTV EMA 2021 – kto tryumfował w Budapeszcie?

Co to był za wieczór! Na rozdaniu nagród telewizji MTV pojawiły się największe gwiazdy światowej sceny muzycznej. Nie zabrakło wśród nich również reprezentantki naszego kraju.

MTV EMA 2021
Zwycięzcy MTV EMA 2021 – kto tryumfował w Budapeszcie? Foto Instagram @zavialovd

Gala wręczenia Europejskich Nagród Muzycznych MTV od lat cieszy się niezwykłą popularnością. Dzięki transmisji w wielu krajach, a także wyświetleniach w Internecie, ceremonię ogląda co roku nawet kilkadziesiąt milionów osób. Podczas wydarzenia nagradzani są wybitni artyści, którzy pozostawili swój ślad na przemyśle. Wśród najbardziej utytułowanych osób znajdują się tacy giganci, jak Justin Bieber, Eminem, Lady Gaga, BTS czy Britney Spears. Teraz do ich grona dołączyli także nowi tryumfatorzy! 14 listopada, podczas 28. gali, ogłoszeni zostali zwycięzcy MTV EMA 2021!

Zwycięzcy MTV EMA 2021

Tegoroczne wydarzenie poprowadziła amerykańska raperka Saweetie. Znana jest ona między innymi ze współpracy z Doją Cat. Musiała więc być zadowolona, gdyż jej koleżanka z branży dostała aż 6 nominacji do nagród MTV! Dorównali jej tylko Lil Nas X, również z 6 nominacjami, oraz Justin Bieber, który został wyróżniony aż w 8 kategoriach. Pomimo tego, Bieberowi ostatecznie nie udało się zgarnąć ani jednej statuetki. Doja Cat i Lil Nas X musieli z kolei zadowolić się tylko jedną – ona w kategorii „Najlepsza współpraca”, a on za „Najlepszy teledysk”. Ed Sheeran otrzymał nagrodę za „Najlepszą piosenkę”, a także został „Najlepszym artystą”. Największymi tryumfatorami okazał się zespół BTS. Koreańczycy zwyciężyli aż w czterech kategoriach! Były to „Najlepszy artysta pop”, „Najlepsza grupa”, „Najlepsi fani” oraz „Najlepszy wykonawca K-pop”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez MTV EMA (@mtvema)

Najlepszy polski wykonawca

Od 2000 roku wyłaniany jest także zwycięzca w kategorii „Najlepszy polski wykonawca”. 4 razy statuetkę odbierała Margaret, która otrzymała nominację również w tym roku. Nie udało jej się jednak zgarnąć piątej nagrody. Najlepszym polskim wykonawcą okazała się Daria Zawiałow! Piosenkarce, poza Margaret, udało się także pokonać innych rodzimych artystów. Wśród nich znaleźli się Krzysztof Zalewski i Sanah.

Spór o Węgry

Nagrody MTV EMA 2021 rozdano w Budapeszcie. Lokalizacja gali nie przeszła bez echa. Kiedy ogłoszono, gdzie ma się odbyć to wydarzenie, pojawiły się głosy krytyczne. Miało to miejsce z uwagi na fakt, iż w ostatnim czasie rząd węgierski zaostrzył swoją – i tak już nieprzychylną – politykę przeciwko społeczności LGBT. Chociaż dyrektor generalny MTV Entertainment Group Worldwide Chris McCarthy zapewnił, że żadne próby cenzury przez lokalne władze nie będą tolerowane, to wybór Budapesztu nie przeszedł bez echa. Jeszcze przed rozdaniem statuetek zespół Maneskin skrytykował homofobię, radząc ludziom ciemiężącym osoby LGBT „otworzyć swoje umysły”. Włoski zespół zwyciężył w kategorii „Najlepszy artysta rock”. Podczas ceremonii wystąpił również ze swoim utworem „Mammamia”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez MTV EMA (@mtvema)