Leczenie impotencji i bezpieczne środki na potencję

Szacuje się, że w Polsce około 1,5 mln mężczyzn cierpi na zaburzenia erekcji. Problem nie dotyczy tylko samych panów, ale i nas – ich partnerek.

leczenie-impotencji

Często nie rozumiemy, dlaczego nasz partner nie chce współżyć, a kiedy już dojdzie do zbliżenia, dlaczego nie osiąga wzwodu. Impotencja powoduje ogromną frustrację zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet.

Szacuje się, że w Polsce około 1,5 mln mężczyzn cierpi na zaburzenia erekcji. Problem nie dotyczy tylko samych panów, ale i nas – ich partnerek.

Przyczyny impotencji

Niezdolność do erekcji utrzymująca się przez dłuższy czas może występować bez żadnej konkretnej przyczyny. Może również towarzyszyć określonym sytuacjom i pojawiać się pod wpływem różnych czynników. Do najczęstszych przyczyn impotencji należą problemy natury fizycznej, w tym nieprawidłowości układu krążenia. Niemoc płciową mogą powodować m.in. nadciśnienie, cukrzyca, zaburzenia neurologiczne, stwardnienie rozsiane, urazy ciała (np. kręgosłupa). Psychogenne zaburzenia erekcji dotyczą najczęściej młodych mężczyzn. Czynniki psychologiczne wpływające negatywnie na potencję związane są przede wszystkim z niską samooceną, wstydem przed partnerką lub obawą niechcianej ciąży czy zarażenia się chorobą weneryczną. Uwarunkowania psychologiczne stanowią jednak tylko 10% wszystkich przypadków dotyczących zaburzenia wzwodu. Męskie problemy seksualne pojawiają się częściej, kiedy nasz partner nieprawidłowo się odżywia, pali papierosy i stosuje inne używki,w tym alkohol. Do zaburzeń erekcji (ED – ang. Erectile Dysfunction) przyczynia się też codzienny stres, przemęczenie i brak odpowiedniej ilości snu. I choć wydaje się, że na problemy ze wzwodem cierpią tylko starsi panowie, coraz więcej młodych mężczyzn jest niezdolna do odbywania stosunków seksualnych. Niemożność wzwodu i erekcji występującą w 25% podejmowanych zbliżeń uznaje się za zaburzenie wymagające leczenia.

Leczenie zaburzeń erekcji: środki na potencję, dieta

Mężczyznom trudno przyznać, że mogą mieć jakiś problem na tle seksualnym. Dlatego rzadko kiedy udają się do lekarza, żeby leczyć zaburzenia wzwodu. Uznają, że za jakiś czas problem sam się rozwiąże i wszystko wróci do normy. Wystarczy tylko trochę więcej odpoczynku, lepsza dietaS, mniej stresu i dobry sen, a sprawność powróci. Okazuje się jednak, że dysfunkcja samoistnie nie ustępuje, a frustracja narasta coraz bardziej nie tylko u mężczyzny, ale i u jego partnerki. Przy zaburzeniach erekcji konieczne jest wykonanie podstawowych badań z krwi wykluczających choroby serca, hormonalne (u mężczyzn raczej rzadko) lub metaboliczne. Lekarz internista powinien zlecić konsultację u urologa, a ten skierować na badanie USG prącia, żeby skontrolować, czy nie występują uszkodzenia naczyń i ciał jamistych członka. Panowie, którzy nie chcą zwierzać się ze swoich problemów lekarzowi, mogą przyjmować suplementy diety wspomagające potencję. Jeśli jednak mimo przyjmowania preparatów niemoc płciowa cały czas się utrzymuje, wizyta u specjalisty jest koniecznością (być może problemy z potencją są skutkiem innego poważniejszego schorzenia). U mężczyzn, u których zaburzenia wzwodu mają podłoże psychologiczne, stosuje się indywidualną psychoterapię. Takie leczenie zaleca się pacjentom z traumatycznymi przeżyciami, nerwicami czy urazami psychicznymi. W innych przypadkach impotencji psychogennej, mężczyzna może odbywać terapię ze swoją partnerką, co pomaga odbudowywać życie seksualne partnerów.
„Wstydliwy męski problem”, jak często mówi się o zaburzeniach erekcji, obniża poczucie własnej wartości mężczyzn i negatywnie wpływa na aktywność seksualną. Brak satysfakcjonującego życia seksualnego prowadzi do niezrozumienia partnerów, a z czasem może stać się nawet przyczyną rozpadu związku.