Aleksandra Woźniak w zupełnie innej roli!

Aleksandra Woźniak to aktorka, którą widzowie niewątpliwie pamiętają z roli Kasi w serialu ,,13 Posterunek''. Obecnie spełnia się ona w zupełnie innej roli. O czym mowa?

Aleksandra Woźniak w zupełnie innej roli! Foto. Facebook @alexandrawozniakaktorka

Aleksandra Woźniak to aktorka, która popularność zdobyła rolą starszej sierżant Kasi w sitcomie Canal+ i Polsatu ,,13 posterunek” oraz jako Agata Gabriel w serialu TVP2 ,,Złotopolscy”. Kilka lat temu postanowiła porzucić karierę aktorską. Obecnie planuje zupełnie zmienić zawód.

Aleksandra Wożniak zamierza zostać psychoterapeutką! Właśnie kończy studia psychologiczne na Uniwersytecie SWPS w Sopocie oraz odbyła staż na oddziale szpitala psychiatrycznego. W rozmowie z Dziennikiem Bałtyckim Wożniak stwierdziła, że dawna sława aktorska pomaga jej w odnajdywaniu się w nowej roli:

,,Niektórzy pacjenci mają wrażenie, że jestem ich dobrą znajomą. To sprawia, że łatwiej jest im się przede mną otworzyć. Wtedy też zrozumiałam, że dotychczasowa kariera aktorska nie musi być przeszkodą, a nawet może być zasobem w pracy psychoterapeuty”

Aleksandra Wożniak założyła z przyjaciółką fundację „Humanica” zajmującą się organizowaniem warsztatów psychologiczno-rozwojowych dla kobiet. Zajęcia mają pomóc kobietom odkryć siebie na nowo, pokonać lęki oraz odnaleźć odwagę do osiągania celów i spełniania marzeń. Ich kolejny wspólny projekt – „Wspieramy dzieci w sieci” zyskał honorowy patronat gdańskiego kuratorium oświaty. W styczniu 2020 r. ruszą zajęcia w tamtejszych szkołach.

Mimo, że życie Wożniak koncertuje się teraz głównie wokół psychologii, ta nie zamierza jednak raz na zawsze porzucać aktorstwa. Jak sama przyznała, jeśli otrzyma propozycję ciekawej roli, przyjmie ją jeśli ta nie będzie kolidować z zawodem psychologa.

Agnieszce Wożniak życzymy samych sukcesów w nowej pracy!

Wpis znaleziono dzięki:

- Aleksandra Woźniak

- ,,13 Posterunek''

- ,,Humanica"