Daniel Craig zostanie uhonorowany w Hollywoodzkiej Alei Gwiazd

Aktor otrzyma gwiazdę obok innego artysty, który wcielał się wcześniej w agenta 007.

Daniel Craig James Bond
Daniel Craig zostanie uhonorowany gwiazdą w Hollywoodzkiej Alei Gwiazd

Daniel Craig zakończył właśnie swoją przygodę z serią filmów o Jamesie Bondzie. Ale w naszej pamięci zostanie nie tylko dzięki swojej roli jako zabójczo skuteczny (i przystojny) agent MI6. Ogłoszono bowiem, że brytyjski aktor będzie uhonorowany swoją własną gwiazdą w Alei Gwiazd.

Daniel Craig w Alei Gwiazd

Hollywood Walk of Fame, czyli Aleja Gwiazd, to ciągnący się wzdłuż Hollywood Boulevard deptak. Jest wielką atrakcją turystyczną, ponieważ upamiętniono na nim najznamienitsze osobistości świata show-biznesu. Uwieczniono tam imiona między innymi Louisa Armstronga, Marilyn Monroe, Barbry Streisand czy Britney Spears. Natomiast gwiazda Daniela Craiga będzie 2704., która pojawi się w Alei.

Gwiazdy dla Jamesów Bondów

Gwiazda Daniela Craiga znajdzie się nie byle gdzie! Zabłyśnie obok nazwiska innego odtwórcy roli słynnego szpiega, Rogera Moore’a. Wcielał się on w Jamesa Bonda w latach 1973-1985. Poza tą parą swoje gwiazdy w Hollywoodzkiej Alei Gwiazd mają jeszcze dwaj inni Bondowie: David Niven i Pierce Brosnan.

Nie Czas Umierać

Oficjalna ceremonia wmurowania gwiazdy Daniela Craiga będzie miała miejsce 6. października. To zaledwie kilka dni po innym ważnym wydarzeniu dla fanów Jamesa Bonda. Na początku miesiąca swoją premierę miała 25. część przygód agenta 007 – „Nie Czas Umierać”. Film jest szczególnie godny uwagi, gdyż jest to ostatni raz, kiedy zobaczymy Daniela Craiga w roli słynnego brytyjskiego szpiega na wielkim ekranie.