Danuta Szaflarska obchodzi dziś 101 urodziny!

Danuta Szaflarska to welopokoleniowa aktorka. Pochodzi z Sądecczyzny. Zadebiutowała w 1939 roku po ukończeniu warszawskiego Państwowego Instytutu Sztuki Teatralnej.

09.01.2015 Warszawa, Kino Muranùw. Premiera filmu `MiÍdzy nami dobrze jest` w reNyserii Grzegorza Jarzyny. N/z Danuta Szaflarska
Danuta Szaflarska. GA

Była związana z Teatrem Polskim w Wilnie, Starym w Krakowie, Współczesnym w Warszawie, a obecnie występuje na deskach Teatru Żydowskiego.

Sama aktorka mówi: Bardzo mi zależy na zagraniu roli Lautmanowej w spektaklu „Sklep przy głównej ulicy”. W tej roli Ida Kamińska odniosła wielki sukces i jako jedyna aktorka z Polski była nominowana do Oscara w kategorii pierwszoplanowej roli kobiecej w filmie Jána Kadára. Zależy mi też, aby zagrać w Teatrze Żydowskim, gdzie mam świetnych partnerów i bardzo dobrą atmosferę pracy. Cieszę się, że wracam powoli do zdrowia.

Gołda Tencer, dyrektor Teatru Żydowskiego komentuje: Od pierwszych rozmów z reżyserem Łukaszem Kosem na temat premiery „Sklepu przy głównej ulicy” wymarzyliśmy sobie w głównej roli Panią Danutę Szaflarską. Nie wyobrażam sobie tej premiery bez niej, dlatego wszyscy czekamy aż powróci do zdrowia!

Artystce życzymy zdrowia i radości!