Ekranizacja musicalu „Metro” – czy może istnieć bez Edyty Górniak?

Coraz głośniej mówi się o ekranizacji jednego z najbardziej znanych polskich musicali. Słynne „Metro” ma szansę powrócić ze zdwojoną siłą. Czy znajdzie się jednak w nim miejsce dla Edyty Górniak?

Foto edyta_gorniak_fanpage.Instagram

Wielu z nas nie wyobraża sobie tego widowiska bez jednaj z największych gwiazd polskiej sceny muzycznej. To podczas występów w teatrze Buffo Edyta Górniak stawiała swoje pierwsze artystyczne kroki i pozwoliła poznać się bliżej.

„Metro” to opowieść o grupie młodych ludzi, artystów szukających szczęścia w życiu, marzeniach i miłości od zawsze budziła wiele emocji. Musical ten powstał pod okiem Janusza Józefowicza i wystawiano go m. in. na Broadwayu. Od 1996 roku spektakl wystawiany jest w aranżacji pod nazwą Metro w Buffo w teatrze Studio Buffo w Warszawie.

Foto #musicalmetro.Instagram

Autor spektaklu od dawna marzył o jego ekranizacji. Gdy wreszcie pojawiła się na to szansa, stanął przez trudnym wyborem dobrania obsady. Oczywistą kandydatką wydaje się być właśnie Edyta Górniak. Lecz sam Józefowicz głośno wyraża swoje obawy dotyczące ceny jaką przyjdzie zapłacić mu za gościa specjalnego.

Sama zainteresowana na tą chwilę milczy czekając na jakąkolwiek propozycję ze strony autora. Zapewnia jednak, iż najważniejsza jest dla niej praca, a nie pieniądze.

Nie pozostaje nic innego, jak bacznie przyglądać się rozwinięciu całej sprawy. Liczymy, że uda się dojść do porozumienia i w ekranizacji słynnego „Metra” ujrzymy również Edytę Górniak.