Elton John ostatni raz w Polsce?

Brytyjski piosenkarz, kompozytor i artysta jest znany na całym świecie z takich utworów jak "Candle in the Wind" czy nagrodzonego Oscarem " Can You Feel the Love Tonight". Legendarny muzyk ma za sobą pół wieku koncertowania. Czy jego ostatnia trasa koncertowa obejmie Polskę?

fot. instagram.com/eltonjohn

Artysta na zwołanej w Londynie konferencji prasowej zapowiedział pożegnalną trasę koncertową. Będzie składała się z 300 koncertów i potrwa do 2021 roku. Turnée obejmie Amerykę Północną, Europę, Azję, Amerykę Południową oraz Australię i Oceanię. Jest trzecią częścią trasy „Farewell Yellow Brick Road”, zwieńczającej karierę muzyka.

– Koncerty na żywo mnie napędzają, z wielką ekscytacją i pokorą przyjmuję możliwość występowania przed publicznością. Finałowe tournée będzie pełne pasji i kreatywności, które sprawiały moim fanom radość przez ostatnie dekady. Po jego zakończeniu zamknę ten rozdział i pożegnam się z życiem w trasie. Potrzebuję więcej czasu, który chcę poświęcić wychowaniu moich dzieci – mówi artysta.

fot. instagram.com/eltonjohn

Być może problemy zdrowotne piosenkarza także przyczyniły się do zakończenia kariery. Rok temu w trakcie koncertowania nabawił się poważnej infekcji bakteryjnej. Czy usłyszymy legendarnego artystę w Polsce? 4 maja 2019 roku będzie można podziwiać występ Elthona Johna w Krakowie w Tauron Arenie.