Harry i Meghan wycofują się z życia rodziny królewskiej

W środę wieczorem para wydała oświadczenie, w którym zapowiada poważne zmiany w funkcjonowaniu rodziny. Na czym będą polegać?

harryimeghan2 - Harry i Meghan wycofują się z życia rodziny królewskiej
Harry i Meghan wycofują się z życia rodziny królewskiej. Foto Instagram @sussexroyal

Książę Harry i Meghan Markle jako małżeństwo od początku prowadzili nieco inny tryb życia niż pozostali członkowie rodziny królewskiej, przez co niemal od razu zostali wzięci na medialny celownik. Dzisiaj na nowo znaleźli się na ustach całego świata, ponieważ postanowili wycofać się jako wysokiej rangi członkowie rodziny królewskiej i uniezależnić się finansowo. W oświadczeniu zapowiedzieli, że pragną rozpocząć nowy rozdział w życiu, a także kolejną działalność charytatywną. Jednocześnie dalej będą wspierać działalność królowej i zajmować się instytucjami, które im podlegają, jednak swój czas będą dzielić między Ameryką Północną a Wielką Brytanią.

Oświadczenie wywołało spekulacje dotyczące przyszłego miejsca zamieszkania małżeństwa – jak na razie nie wiadomo czy w planach jest przeprowadzka do Kanady lub Stanów Zjednoczonych oraz jak dokładnie będą wyglądać działania pary. Na decyzję Harry’ego i Meghan zareagował również Pałac Buckingham. W oświadczeniu poinformował, że jest to skomplikowana kwestia i potrzeba czasu, aby ją właściwie rozwiązać, a jak na razie rozmowy są na wczesnym etapie.

Wpis znaleziono dzięki:

- Meghan Markle

- Książę Harry

- Windsorowie