Iga Świątek znów tryumfuje w turnieju French Open

Polska tenisistka od 9 tygodni jest liderką światowego rankingu WTA. Zwycięstwo na paryskim korcie to jej 35 wygrana z rzędu, czym Świątek dobiła do rekordu Venus Williams.

Iga Świątek French Open
Iga Świątek znów tryumfuje w turnieju French Open. Foto Twitter @iga_swiatek

4 czerwca okazał się dobrym dniem dla fanów polskiego sportu. Iga Świątek powtórzyła swój niesamowity wyczyn sprzed 2 lat, kiedy to sportsmenka wygrała po raz pierwszy w turnieju French Open. Teraz tenisistka ponownie sięgnęła po tytuł. W meczu finałowym pokonała Amerykankę Coco Guaff wynikiem 2:0.

Iga Świątek na French Open

Iga Świątek jest pierwszym polskim tenisistą, któremu udało się wygrać turniej wielkoszlemowy w grze pojedynczej. W tym roku sukces ten powtórzyła. Za zwycięstwo w Paryżu Świątek wywalczyła aż 2,2 miliona euro, co w przeliczeniu daje ponad 10 milionów złotych.

Zobacz także: Strój do tenisa – jak stylowo wyglądać na korcie?

Plany na przyszłość

Polka już teraz szykuje się do kolejnych turniejów. Jeszcze w tym miesiącu tenisistka ma zamiar zagrać w Berlinie, na bett1open. Wystartuje tam też m.in. Naomi Osaka. Natomiast na przełomie czerwca i lipca Świątek pojawi się na Wimbledonie.

Głośny wywiad Doroty Świątek

Ostatnio głośno jest jednak nie tylko o samej zawodniczce. Niedawno wywiadu udzieliła bowiem Dorota Świątek, mama Igi. Jak powiedziała w rozmowie z WP Sportowe Fakty, nie ogląda już meczów córki z trybun, ale w telewizji.

Nie czuję, bym wycofała się na własne życzenie z jej życia sportowego – wyznała kobieta.

Według wywiadu, kontakt mamy i córki jest mocno ograniczony. Pani Dorota zawsze gratuluje Idze zwycięstw, zazwyczaj jednak robi to drogą mailową.