Koniec Google? Szykują się wielkie zmiany!

Koncern Google przejdzie niemałą restrukturyzację. Czego będzie dotyczyła? Jak wpłynie ta zmiana na pozycję spółki i czy straci na tym wiarygodność?

zmiany w google spolka

Jak się okazuje, internetowa potęga wejdzie w skład nowego holdingu „Alphabet”. W poniedziałkową noc prezes zarządu i współtwórca przedsiębiorstwa Larry Page, ogłosił zmiany, które nastąpią w spółce Google, głównie dotyczyły holdingu, którym będzie kierował.  Siergiej Brin, drugi współzałożyciel będzie  prezydentem przedsięwzięcia.

Od tej pory działalność Google zostanie podzielona, a poszczególne spółki giganta będą działać niezależnie.
Najważniejsza część Google, w skład której wchodzi wyszukiwarka Google, YouTube i system operacyjny Android zostanie oddzielona od Google X i spółek inwestycyjnych Google Ventures. W tych ostatnich zostanie utrzymana nazwa Google.
Założyciele mają nadzieję, że dzięki restrukturyzacji Alphabet stanie się bardziej przejrzysty.

Jak powszechnie wiadomo, Google to jedno z najbardziej dochodowych przedsiębiorstwa na świecie. System operacyjny Android dominuje na rynku smartphonów, a YouTube jest globalnie największym portalem video.
Ambicje założycieli sięgają wysoko. We wczorajszym oświadczeniu zapowiedzieli duży wkład w inwestycje w medycynę, badania przestrzeni kosmicznej i robotykę.
Jak zareagowali inwestorzy? Po ogłoszeniu wielkich zmian, kurs akcji Google wzrósł o prawie 6 %.

Spójrzcie, jak wygląda biurowiec Google w Polsce