Książę George ubrany jak tata 31 lat temu na chrzcinach siostry!

Chrzest księżniczki Charlotte odbył się 5 lipca w kościele św. Marii Magdaleny w Sandringham w hrabstwie Norfolk. Tego dnia mieliśmy okazje po raz pierwszy zobaczyć całą rodzinę w komplecie.

Chrzest księżniczki Charlotte. GA
Chrzest księżniczki Charlotte. GA

Co ciekawe, nie sama księżniczka podczas własnej uroczystości wzbudziła największe zainteresowanie. W tym wyjątkowym dla Brytyjczyków dniu, najbardziej spostrzegawczy mogli dostrzec Jerzego ubranego w białą bluzeczkę i czerwone spodenki. Była to replika stroju jego taty sprzed 31 lat. Według Ingrid Seward, autorki książki „Century of Royal Children” („Stulecie królewskich dzieci”) ubranko syna nawiązuje do wykształcenia księżnej. Kate jako historyk sztuki z pewnością przejrzała stare fotografie rodzinne i wykorzystała je do symbolicznego przekazu obyczajów królewskich. Sama księżna miała na sobie białą kreację domu mody Alexandra McQueena.
Ciekawą i długą historią cieszył się wózek Charlotte. Jak się okazało powóz małej księżniczki ma bogatą przeszłość. Zanim trafił w jej posiadanie, należał wcześniej do członków rodziny królewskiej. Wożeni w nim byli np. synowie Elżbiety II – książę Edward i książę Andrzej.