Księżna Kate świętowała swoje 40. urodziny

Żona księcia Williama ma za sobą już cztery dekady! Z tej okazji wzięła udział w niezwykłej sesji dla National Portrait Gallery.

Księżna Kate
Księżna Kate świętowała swoje 40. urodziny. Foto Instagram @thedukeandduchessofcambridge

Księżna Kate, przed ślubem znana jako Kate Middleton, skończyła właśnie 40 lat. Chociaż ostatnio wydaje się, że brytyjska rodzina królewska nie może znaleźć wytchnienia od różnego rodzaju dramatów i skandali, księżna Cambridge znalazła trochę czasu, by uczcić swoje święto. Z okazji swoich urodzin członkini tak zwanych „Royalsów” wzięła udział w niezwykłej sesji dla londyńskiej National Portrait Gallery.

Księżna Kate w National Portrait Gallery

Zdjęcia Jej Królewskiej Wysokości zostały wykonane w listopadzie ubiegłego roku. Ich autorem jest fotograf Paolo Roversi. Portrety zostały częścią stałej wystawy galerii. Jest to sposób na uczczenie nie tylko 40. urodzin księżnej, ale także jej długotrwałej współpracy z NPG. Jest ona bowiem patronką tego muzeum sztuki od 2012 roku.

Portrety z zamkniętej galerii

Jak na razie zdjęć księżnej Kate nie można niestety oglądać w budynku National Portrait Gallery. Muzeum jest aktualnie w renowacji i zostanie ponownie otworzone dla zwiedzających dopiero w 2023 roku. W międzyczasie zbiory galerii wysyłane są do innych miejsc, w których można je będzie podziwiać. W ramach inicjatywy obrazy trafiają na terytoria kojarzone ze sportretowaną na nich osobą. Ma to pozwolić na łatwiejszy dostęp do lokalnej kultury i sztuki.