Linda Evangelista – oszpecona supermodelka tłumaczy zniknięcie z życia publicznego

Modelka największą popularnością cieszyła się w latach 90. Była uznawana za jedną z największych gwiazd światowych wybiegów. Wszystko zmienił jeden, niefortunny zabieg, który miał przynieść jej jeszcze większą sławę...

Linda Evangelista przeszła zabieg
Linda Evangelista – oszpecona supermodelka tłumaczy zniknięcie z życia publicznego. Foto Instagram @lindaevangelista

Linda Evangelista przeszła zabieg, którego nie zapomni do końca życia. W pewnym momencie postanowiła wycofać się ze świata show-biznesu, jednak nikt nie wiedział dlaczego. Fani spekulowali, że wpadła w sidła medycyny estetycznej, przez którą całkowicie się zmieniła i nie przypomina już Lindy z dawnych lat. Po długim czasie modelka zdecydowała się przerwać milczenie i skomentować swoją nieobecność. Teraz już wiadomo, że powodem była nieudana operacja plastyczna.

Tragiczny finał

O przykrej informacji modelka poinformowała obserwatorów za pośrednictwem Instagrama. W poruszającym wpisie wyznała, że długo walczyła ze skutkami nieudanego zabiegu.

Decyduję się na to wyznanie. Przez ostatnie pięć lat bardzo cierpiałam i nie wiedział o tym nikt. Ci wszyscy, którzy zastanawiali się, dlaczego przestałam pracować, kiedy moje koleżanki rozwijały kariery, muszą wiedzieć jednoMoje ciało zostało zdeformowane przez zabieg Zeltiq’s CoolSculpting. Doprowadził on do skutków odwrotnych od zamierzonych. Poziom tkanek tłuszczowych w moim ciele zwiększył się. Przeprowadzony zabieg nieodwracalnie zdeformował moje ciało.
– Moje życie diametralnie się zmieniło. Totalnie się wyalienowałam. Doświadczyłam ogromnego smutku i ciężkich stanów depresyjnych. Teraz chcę pozbyć się zniewalającego wstydu, który uniemożliwiał mi funkcjonowanie. Pragnę podzielić się moją historią. Jestem zmęczona ciągłym ukrywaniem się i towarzyszącą temu alienacją. Chcę znowu wyjść do ludzi z podniesioną głową, pomimo tego, że wyglądem nie przypominam samej siebie – wyjaśniła gwiazda

Linda Evangelista przeszła zabieg, który miał na celu usunięcie tkanki tłuszczowej z wybranych partii ciała za pomocą niskiej temperatury. Z biegiem czasu komórki powinny obumrzeć i zostać wydalone z organizmu. Nikt jednak jej nie poinformował o tym, że istnieje ryzyko powstania efektów ubocznych lub powikłań, przez które zostanie osiągnięty zupełnie odwrotny efekt.

Krótko o modelce

Evangelista pochodzi z Kanady, a swoją karierę rozpoczęła w 1984 roku po podpisaniu kontraktu z Elite Model Management i wyprowadzce do Nowego Jorku. W latach 80. i 90. XX wieku była jedną z najpopularniejszych kobiet kultury masowej. Wystąpiła ponad 700 razy na okładkach magazynów mody. Co ciekawe, w wieku 12 lat, wygrała konkurs Miss Teen Niagara. W 1990. okrzyknięto ją jako jedną z 50 najpiękniejszych ludzi na świecie. 2007 rok był jednak dla niej przełomowy, ponieważ wtedy postanowiła wycofać się z branży modowej, do której ponownie wróciła w 2013.