Małgorzata Rozenek ambasadorką szkoły w Afryce

Małgorzata Rozenek została ambasadorką akcji budowy szkoły dla dzieci ulicy w Temie (Ghana). Projekt realizowany jest przez Omenaa Foundation. To kontynuacja współpracy Małgorzaty z tą fundacją. Gwiazda TVN od jakiegoś już czasu wspiera edukację dzieci ulicy w Afryce, finansując im naukę, by gdy dorosną miały szansę na godne życie.

Małgorzata Rozenek ambasadorką szkoły w Afryce.
Małgorzata Rozenek ambasadorką szkoły w Afryce.

Małgorzata Rozenek została ambasadorką akcji budowy szkoły w Ghanie. 

Budowa szkoły w Temie to projekt realizowany przez fundację założoną przez Omenę Mensah. Będzie to placówka dla dzieci ulicy, które pochodzą z biednych, wielodzietnych rodzin, gdzie zaspakajane są jedynie najważniejsze potrzeby. Dzieci choć marzą o nauce, nie mają najmniejszych szans na edukację. Omenaa od ponad roku intensywnie szuka różnych sposobów sfinansowania inwestycji. Potrzebny jest milion złotych, ale już sporo udało się osiągnąć. Omenaa ma ziemię pod szkołę, gotowy projekt budynku i około 20 proc. budżetu na jego realizację.

Najnowszym jej pomysłem na zdobycie funduszy na szkołę jest sesja w Maroko z udziałem pięknych i wykształconych kobiet – Katarzyny Bujakiewicz, Justyny Steczkowskiej, Weroniki Książkiewicz i Omeny Mensah. Zdjęcia zrealizuje znakomity fotograf Marcin Suder, który od początku wspiera projekty Omenaa Foundation. W sesji gwiazdy wystąpią w sukniach inspirowanych Afryką, które specjalnie na tę okazję zaprojektowali: Tomasz Olejniczak, Łukasz Jemioł oraz duet Paprocki&Brzozowski i Just Paul. Część zdjęć z sesji trafi do kalendarza „I… taki świat jest piękny”, który będzie mógł kupić każdy, dokładając tym samym cegiełkę na budowę szkoły. Na licytację na rzecz tego projektu trafią też przepięknie suknie z sesji oraz unikatowe zdjęcia Marcina Sudera.