Miss Polski wybrana!

29. wybory Miss Polski odbyły się w Krynicy Zdroju. Spośród 28. kandydatek wybrano tą najpiękniejszą.

Miss Polski wybrana! Foto. Instagram miss.polski

Olga Buława jest zwyciężczynią tegorocznej edycji konkursu piękności. Na co dzień mieszka w Warszawie, ale pochodzi ze Świnoujścia. Z tego powodu reprezentowała województwo zachodniopomorskie. Ma 27 lat i jest absolwentką prawa na Uniwersytecie SWPS. Na co dzień jednak wybrała zawód stewardessy w PLL LOT.

Miss Polski wybrana! Foto. Instagram miss.polski

Co ciekawe, Olga była najstarszą z kandydatek do korony miss, jednak jury to właśnie ją uznało za najpiękniejszą. W jego skład wchodzili: zeszłoroczna zwyciężczyni Kamila Świerc, projektanci Viola Piekut i Tomasz Olejniczak, modelka Renata Kaczoruk, menadżerka gwiazd Dominika Tajner-Wiśniewska oraz aktorka Maria Niklińska. Całe wydarzenie prowadzili Maciej Rock i Krzysztof Ibisz i Paulina Sykut-Jeżyna.

Miss Polski wybrana! Foto. Instagram miss.polski

Finalistki jak co roku zaprezentowały się w kilku odsłonach. Były to m.in.: stylizacje casual, stroje kąpielowe, kostiumy glamour, suknie ślubne i wieczorowe. Nie zabrakło również znanych wokalistów, którzy uświetnili wydarzenie. Główną wykonawczynią wieczoru była Margaret. Olga Buława otrzymała nagrodę w postaci czeku na 50 tys. złotych, biżuterię, ubrania od projektantów i roczną opiekę medyczną w prywatnej klinice medycznej.

Miss Polski wybrana! Foto. Instagram olgahelenabe