Miss Universe – czy pierwsza w historii transseksualna modelka ma szansę na wygraną?

Angela Ponce będzie reprezentować Hiszpanię podczas Miss Universe. Pierwszy raz w historii transseksualna dziewczyna wystąpi w konkursie piękności.

Foto/instagram.angelaponceofficial

Angela jest 26-letnią dziewczyną z Sewilli, która urodziła się chłopcem. Od 3 lat czuła się „inna” od reszty dzieci.

Kiedy rodzice zapytali, jaką zabawkę chcę, powiedziałam wprost – lalkę Barbie – mówi w wywiadzie dla brytyjskiego tabloidu „Daily Mail”.

W 2014 roku skończyła hormonalną terapię i przeszła operację zmiany płci. Angela Ponce jest pierwszą transseksualną osobą, która będzie przedstawicielką Hiszpanii w konkursie Miss Universe.

Foto/instagram.angelaponceofficial

Reprezentowanie Hiszpanii na świecie było moim marzeniem. Moim celem jest bycie rzecznikiem niosącym przesłanie o inkluzji, szacunku i różnorodności nie tylko dla społeczności LGBTQ ale także dla całego świata. – napisała modelka na swoim profilu na Instagramie.

W 2015 roku już brała udział w konkursie Miss World Spain, w którym reprezentowała Kadyks. Jednak w końcu przegrała z Miss Barcelony Mireią Lalaguna. W tym roku wygrała krajowe kwalifikacje do konkursu piękności. Pokonała 22 inne kandydatki i weźmie udział w tegorocznym konkursie Miss Universe. Kibicujecie jej?