Nakładki na zęby – szybki i dyskretny sposób na piękny uśmiech

Aparat ortodontyczny to sprawdzona metoda korekcji wad zgryzu, jednak noszenie go wiąże się dla wielu osób z dużym dyskomfortem.

nakładki na zęby
Nakładki na zęby – szybki i dyskretny sposób na piękny uśmiech

Nie wszystkie niedoskonałości wymagają tak inwazyjnego leczenia – nakładki do prostowania zębów Hello Smile mogą pomóc osiągnąć wymarzony uśmiech bez wyrzeczeń.

Nakładki ortodontyczne – co to jest?

Aparat nakładkowy to rodzaj aparatu ruchomego, który koryguje nieprawidłowe ustawienie zębów nie za pomocą drucianej konstrukcji, a dzięki nakładkom ze specjalnego, certyfikowanego tworzywa termoplastycznego. Są one produkowane z myślą o indywidualnym użytkowniku, dzięki czemu w pełni odpowiadają na potrzeby, które wynikają z aktualnych niedoskonałości. Hello Smile do personalizacji kształtu nakładek wykorzystuje skan 3D jamy ustnej ich przyszłego posiadacza. Gotowy produkt jest transparentny, co sprawia, że niewidoczne nakładki ortodontyczne są o wiele bardziej dyskretne niż tradycyjny aparat. Dodatkowo można je dowolnie zdejmować, więc jedzenie czy utrzymanie higieny nie stanowią dużego problemu.

Prostowanie zębów nakładkami – czas

W przypadku Hello Smile droga do pięknego uśmiechu jest naprawdę uproszczona, ponieważ dzięki zlokalizowaniu całego procesu produkcji na terenie Polski realizacja zamówienia (w tym przygotowanie planu leczenia) nie przekracza 10 dni roboczych. Pacjent otrzymuje estetyczne, tymczasowe nakładki na zęby kurierem lub do wybranego paczkomatu. Pełen zestaw składa się z wielu par (leczenie obejmuje oba łuki zębowe), każda z nich wymaga noszenia przez dwa tygodnie, minimum 22 godziny na dobę. Następnie zmienia się ją na kolejną według numeracji. Pełen czas trwania kuracji zależy od wielu czynników, jednak już po 3-12 miesiącach można uzyskać wymarzony efekt. Aparaty ortodontyczne cechują się o wiele dłuższym czasem leczenia, średnio są to 2-3 lata.

Prostowanie zębów nakładkami – cena

Nakładki na zęby zamiast aparatu mogą okazać się dobrym wyborem dla tych, którym zależy na oszczędności pieniędzy. Koszt aparatu ortodontycznego nie jest jedynym wydatkiem podczas leczenia tradycyjnymi metodami – gdy doliczy się do niego cenę koniecznych i częstych wizyt kontrolnych to ostateczna kwota drastycznie wzrasta. Gdy wybór pada na nakładki ortodontyczne Hello Smile, pacjent odwiedza specjalistę tylko raz. Jest to potrzebne do wykonania skanu 3D jamy ustnej oraz zdjęcia pantomograficznego. Należy pamiętać, aby nie odkładać dalszych etapów przygotowań, ponieważ taki skan jest ważny tylko przez 1,5 miesiąca. Po tym czasie mogą być już obecne nowe zmiany w uzębieniu i skan będzie trzeba powtórzyć. Kontrola postępów kuracji jest bezpłatna i odbywa się w pełni online. Lekarz wyciąga wnioski na podstawie zdjęć uzębienia wykonanych samodzielnie przez użytkownika nakładek.

Piękny uśmiech nie musi wiązać się wcale z wyrzeczeniami i dyskomfortem – przezroczyste nakładki ortodontyczne Hello Smile sprawiają, że droga do niego jest prostsza niż kiedykolwiek.

Artykuł partnera