Nowy trend, czyli matowe wykończenia w kuchni

Matowe wykończenia w kuchni dorównują popularnością błyszczącym. Mat ceniony jest za elegancki satynowy wygląd, łatwość w utrzymaniu czystości i wrażenie przytulności, które wnosi do wnętrza.

Nowy trend, czyli matowe wykończenia w kuchni

Kuchnie na wysoki połysk nadal mają swoich wiernych zwolenników, jednak coraz więcej osób decyduje się na matowe wykończenia. Zmianę podejścia do wyboru faktury przyniosły nie tylko trendy panujące od kilku lat we wnętrzach. Wpływ na to miało również pojawienie się nowej generacji materiałów wykończeniowych. Przykładem są nowe laminaty stosowane przez markę Verle Küchen. Wykończone nimi powierzchnie odporne są na zabrudzenia, nie pozostają na nich również ślady palców, co jest zmorą kuchni błyszczących. Do czyszczenia wystarczą delikatne i miękkie ściereczki bawełniane lub z mikrofibry.

Zalety matowego wykończenia

Laminaty wiernie odwzorowują kolor i fakturę popularnych materiałów np. lakieru i drewna oraz modnych od niedawna w kuchni betonu i metalu. Brak połysku i odbić ma kilka zasadniczych walorów. Przede wszystkim „uspokaja wnętrze”, nadając mu ciepłego i przyjaznego charakteru. Dzieje się to niezależnie od tego, czy kuchnia jest w stylu nowoczesnym czy klasycznym.

Powierzchnie matowe wyglądają też bardziej neutralnie, a przez to najlepiej sprawdzają się w kuchniach otwartych, ponieważ nie dominują całej aranżacji. Mat podobnie jak połysk dobrze prezentuje się w każdym kolorze, któremu dodatkowo dodaje głębi. Ponieważ tego rodzaju fronty pochłaniają światło, to w niewielkich pomieszczeniach sprawdzą się jasne wykończenia. Natomiast w kuchnia typu otwartego można zastosować modną ciemną kolorystykę lub popularne szarości i brązy. W ten sposób kuchnia harmonijnie połączy się z wystrojem salonu lub jadalni, stanie się ich elegancką częścią. Z kolei sposobem na urozmaicenie kompozycji jest wprowadzenie do kuchni wykończeń przypominających miedź, złoto, stal lub beton.

Nowy trend, czyli matowe wykończenia w kuchni

Odpowiednia zabudowa

W zależności od indywidualnych upodobań pokryte mogą być nimi pojedyncze elementy lub większe części zabudowy. Ważną kwestią w urządzaniu kuchni utrzymanej w macie jest dobranie do niej odpowiednich urządzeń. W tym przypadku dobrze będzie wyglądać bateria, zlew oraz AGD z satynową powierzchnią.

W kolekcji marki znajdziemy wiele modeli posiadających wykonane z trwałego matowego laminatu fronty. Każdy z nich jest każdorazowo dostosowywany do indywidualnych potrzeb użytkownika, czyli jego stylu życia, ulubionej estetyki oraz powierzchni przeznaczonej pod zabudowę. W kuchniach zastosować można różnego rodzaju wyposażenie podnoszące ich funkcjonalność np. kosze cargo, wysuwane szafki, podnoszone fronty, ledowe oświetlenie witryn i blatu.

Nowy trend, czyli matowe wykończenia w kuchni